Koreanki cieszą się opinią posiadaczek jednych z najpiękniejszych cer na świecie a pielęgnacja, którą stosują, stała się wyznacznikiem kosmetycznych trendów. Dzięki innowacyjnym technologiom i wykorzystaniu starożytnych metod w tym koreańskich maseczek powstała kombinacja produktów składających się na słynną 10-stopniową metodę pielęgnacji skóry.

Co warto wiedzieć o maseczkach koreańskich?Maseczki koreańskie i ich rodzaje

Zdecydowany prym wśród najbardziej popularnych maseczek koreańskich wiodą od lat te w płachcie, tworząc bramę do świata urody i pielęgnacji skóry. Działają na zasadzie wydłużonego nawilżenia, zapewniając elastyczność i efekt rozświetlenia w ciągu kilkudziesięciu minut. Duże znaczenie wpływające na ich skuteczność ma również to, z jakiego materiału zostały wykonane oraz jakie składniki aktywne zawierają. Zdecydowanie największa część stanowią jednak te nawilżające, rozjaśniające, dla cery trądzikowej oraz niwelujące efekt starzenia się skóry. Do ich produkcji używa się najczęściej bawełnianej lub papierowej płachty nasączonej różnego rodzaju składnikami pochodzenia roślinnego jak esencja z drzewa herbacianego, aceroli, olejku różanego i awokado oraz odzwierzęcego jak słynna już w świecie kosmetologii mucyna pozyskiwana ze śluzu ślimaka, czy jad pszczeli. Ze względu na walory estetyczne można znaleźć je w różnych kształtach i kolorach oraz z różnymi zabawnymi rysunkami zwierząt jak pandy, czy kotki, które w przyjemny sposób umilają ich użytkowanie.

Maseczki koreańskie - zastosowanie

Stosowane obecnie na twarz maseczki koreańskie w relaksujący i orzeźwiający sposób poprawiają znacząco wygląd skóry, a ich wielokierunkowe działanie dopasowuje się do niemal wszelkich potrzeb skóry twarzy w każdym wieku. Jednym z najbardziej pożądanych efektów jest z pewnością natychmiastowe wrażenie nawilżenie skóry, który pozostawia ją lśniącą i miękką w dotyku. Dość dużą popularnością cieszą się również maseczki mające za zadanie rozjaśnianie przebarwień i wyrównanie kolorytu cery. Składnikiem wykorzystywanym do tego celu jest przede wszystkim witamina C różnego pochodzenia roślinnego. Maseczki koreańskie to również regeneracja skóry w tym szeroko pojęte działanie rewitalizujące i przeciwzmarszczkowe. Chronią one bowiem skórę przed nadmiernym odparowywaniem wody, wykazując jednocześnie działanie antyoksydacyjne tak istotne w przypadku skóry dojrzałej, wrażliwej i suchej. Ich stosowanie w widoczny sposób wpływa na ogólny wygląd skóry, a wzbogacenie o nie codziennego rytuału pielęgnacji wyjdzie na zdrowie każdej miłośniczce zadbanej cery.