Jeansy wśród kobiet cieszą się ogromną popularnością. Na rynku dostępnych jest wiele modeli i fasonów damskich jeansów. Wybór tych najbardziej odpowiednich nie jest zatem wcale taki łatwy jak mogłoby się to wydawać. Przede wszystkim kierować należy się posiadaną sylwetką. Jak zatem właściwie dobrać jeansy do sylwetki?

Jeansy damskie a figura gruszki

Figura gruszka charakteryzuje się wąskimi ramionami, mocno zarysowaną talią, szerokimi biodrami oraz masywnymi udami. Panie o tej figurze ciała przede wszystkim pragną zakamuflować środkową partię ciała, a wyeksponować wąską talię. W związku z tym kobiety o sylwetce gruszki sięgać powinny po jeansy z wyższym stanem. Dobrze jeśli spodnie posiadać będą także szersze nogawki. Dzięki temu wyrównać będzie można proporcje między nogami a szerokimi biodrami. Pamiętać jednak trzeba, aby nogawki nie były zbyt szerokie. Idealnym rozwiązaniem mogą być tu zatem boyfriendy. Pozwalają na zachowanie właściwych proporcji. Dobrze sprawdzić mogą się również jeansowe dzwony. W przypadku tego modelu popularne są dżinsy Lee damskie. Jeśli chodzi o kolorystykę to panie o figurze gruszki stawiać powinny na ciemne kolory. Może być to kolor czarny lub granatowy. Spodnie w ciemnych kolorach wysmuklą szersze partie ciała.

Damskie jeansy – jak dobrać je do sylwetki?Jeansy damskie a figura jabłka

Kobiety o figurze jabłka charakteryzują się wąskimi ramionami, obfitym biustem, krągłym brzuszkiem, pełnymi biodrami oraz masywnymi udami. Uważa się, że figura jabłka jest jedną z najbardziej problematycznych. Nie oznacza to jednak, że niemożliwy jest dobór idealnych jeansów. Wręcz przeciwnie. Do sylwetki jabłka najlepiej pasować będą jeansy z wysokim stanem, nawet z bardzo wysokim. Takie jeansy potrafią świetnie zakamuflować wszelkie niedoskonałości na brzuchu. Świetnie także podkreślają talię. Na rynku oczywiście dostępne są różne modele jeansów z wysokim stanem. W tym przypadku sięgnąć warto po dżinsy Lee damskie typu rurki. Mogą to być także spodnie typu skinny.

Jeansy damskie a figura klepsydry

Najmniejszy problem z doborem spodni mają panie o figurze klepsydry. Mają bowiem bardzo proporcjonalną sylwetkę. Figurę klepsydry charakteryzują szerokie ramiona, obfity biust, wąska talia, proporcjonalnie szerokie biodra, krągłe pośladki oraz szczupłe nogi. W związku z tym panie o figurze klepsydry sięgać powinny po jeansy z wysokim stanem. Dobrze jeśli spodnie będą miały wąskie nogawki, które podkreślą łydki. Dobrym wyborem mogą być jeansowe rurki lub skinny. Tu również polecić można dżinsy Lee damskie.