Większość kobiet i mężczyzn uważa wygląd zewnętrzny za ważny składnik autoprezentacji. Na dobrą ocenę warunków zewnętrznych składają się m.in. schludny wygląd i posiadanie pewnych cech powszechnie traktowanych jako atrakcyjne. Niezadowolenie z własnego wyglądu oraz obawa o to, jak odbierają nas inni, może prowadzić do niemiłych konsekwencji tj. brak pewności siebie, poczucie nieadekwatności, niewykorzystywanie pełni swojego potencjału. W pierwszym rzędzie warto oczywiście popracować nad sposobem myślenia o sobie i nad polubieniem siebie. Jednak dobrze będzie też popracować nad pewnymi niedociągnięciami tj. obgryzanie paznokci. Nic nie stoi też na przeszkodzie, aby wykorzystywać pewne kobiece dodatki, które pomogą nam uwierzyć w własną atrakcyjność.

Apetyczna bielizna bez względu na okazję

Co prawda, tego bardzo osobistego elementu ubioru nie widać z zewnątrz, ale wiele kobiet doświadcza pozytywnego wpływu noszenia ponętnej bielizny pod codziennym ubraniem. Świadomość, że każdy element naszego stroju został starannie dobrany od a do z, pomaga poczuć się lepiej. Poza tym, istnieją także biustonosze push up, które poprawiają wygląd naszych piersi w sposób możliwy do zaobserwowania z zewnątrz. Sam fakt noszenia biustonoszy push up jest niezauważalny dla otoczenia, ale jego efekty są jak najbardziej widoczne. Chociaż pozornie może wydawać się inaczej, biustonosze push up nie służą jedynie wywoływaniu zachwytu u przedstawicieli drugiej płci. Bardzo często chcemy po prostu podobać się sobie, a staniki push up mogą to ułatwić.

Buty na obcasach

Buty na obcasach są znane jako element garderoby, który poprawia wygląd sylwetki. W szpilkach nogi wyglądają na smuklejsze, sylwetka się wydłuża, a proporcje zmieniają się na naszą korzyść. Z tego powodu, szpilki sprawdzają się świetnie w sytuacji, kiedy chcemy prezentować się naprawdę dobrze. Poza tym, buty na szpilce mają też tę olbrzymią zaletę, że pasują niemalże do każdego rodzaju ubrań – jeansów, spódniczek, sukienek, a nawet szortów. Jednak, decydując się na wysokie buty warto zachować rozwagę. Jeżeli zdecydujemy się na model z bardzo wysokim obcasem, możemy mieć trudność z zachowaniem równowagi, przez co nasze ruchy staną się niezgrabne lub wręcz komiczne. Jeżeli nie jesteś mistrzynią w chodzeniu w tego rodzaju obuwiu, lepszym rozwiązaniem będzie założenie niższych bucików lub butów z platformą, co zapewni Tobie większą stabilność. Będzie to kompromis, który umożliwi Ci jednocześnie wygodę oraz poprawi ogólny kształt sylwetki.