Perfekcyjny wygląd paznokci to element wizerunku, na który zwraca uwagę wiele kobiet. Choć może wydawać się detalem, tak naprawdę jesteśmy w stanie poświęcić wiele czasu na to, aby nasze paznokcie były zadbane, są bowiem oznaką zdrowia i dbałości o siebie. Dostępne na rynku produkty do manicuru pozwalają wykonać go tak, aby był trwały oraz estetyczny.

Manicure u kosmetyczki czy samodzielnie?

Część kobiet chodzi do kosmetyczki, a część robi manicure w domowych warunkach. Nie jest to nic skomplikowanego, o czym przekonało się wiele pań. Dużą popularnością cieszy się obecnie metoda hybrydowa, która zapewnia trwałość nawet przez 3 tygodnie. Nałożenie bazy, lakieru oraz topu i utwardzenie tych preparatów jest możliwe nawet w 20 minut. Wiele zależy od rodzaju lampy, którą posiadamy. Dobrze jest wybierać taką o dużej mocy, ponieważ w szybszym tempie utwardzi ona produkty do stylizacji paznokci, które nakładamy. Panie, rozpoczynające swoją przygodę z hybrydą, mogą kupić sobie zestaw startowy, w którym będą wszystkie potrzebne elementy.

Przyjemna aplikacja dzięki wysokiej jakości produktów

Dobrze jest wybierać na początek lakiery jasne np. róż i nude, nawet jeśli zalejemy sobie skórki nie będzie to tak widoczne, jak przy intensywnych barwach, które wymagają więcej precyzji. Wybierając produkty do stylizacji paznokci chociażby stąd: https://mylaq.pl/ , warto kierować się ich jakością. Jeśli będą one kiepskie, możemy się rozczarować i zniechęcić. Warto więc stawiać na firmy, które cieszą się dużym uznaniem. Nakładanie lakieru może być prawdziwą przyjemnością, jeśli dobrze on kryje i ma odpowiednią gęstość. Nie inaczej jest w przypadku bazy, która w dużym stopniu powinna zwiększyć przyczepność. Na rynku dostępne są również bazy proteinowe, które odżywiają paznokieć i nie musimy się obawiać jego zniszczenia. Dobrze wykonana stylizacja powinna cieszyć się trwałością co najmniej przez dwa - trzy tygodnie. Potem pojawia się już dość duży odrost, dlatego konieczne jest wykonanie manicuru od nowa.

Bezpieczne ściąganie i usuwanie hybrydy

Istotną sprawą jest właściwe ściągnięcie starych warstw. Trzeba to zrobić w taki sposób, aby nie uszkodzić płytki. Niektóre panie są zwolenniczkami używania frezarek, a inne acetonu. Przy obu możliwościach, trzeba zachować ostrożność. Aceton należy trzymać bezpośrednio na paznokciach tyle czasu, aby wszystkie warstwy były łatwe do ściągnięcia i absolutnie nie należy ich zrywać mechanicznie, na siłę, ponieważ ściągamy wtedy preparaty razem z płytką. Bardzo bezpieczne według wielu kobiet jest używanie zwykłego pilnika. Produkty do stylizacji paznokci są coraz lepsze, a na rynku wciąż pojawiają się nowości, dlatego warto śledzić bieżące trendy.