Makijaż sprawia, że kobiety czyją się piękniejsze, atrakcyjniejsze, pewne siebie i swojego wyglądu, kobieco. Poprawia także ich nastrój oraz samopoczucie. Wiele kobiet stosuje różne techniki makijażu, używa różnych kosmetyków kolorowych, służących do robienia makijażu. Bardzo ważne jest także odpowiednie narzędzie, które pomoże w równomierny, dokładny sposób rozprowadzić kosmetyk. Takim narzędziem do makijażu są między innymi różnego rodzaju pędzle. Ich zadaniem jest rozprowadzenie kosmetyku kolorowego w sposób dokładny, równomierny, tak aby na cerze nie pozostawał nadmiar kosmetyku.

Rodzaje pędzli do makijażu

Są dwa rodzaje pędzli do makijażu. Pierwszym z nich jest pędzel wykonany z naturalnego włosia. Do tego celu wykorzystuje się między innymi włosie: borsuków, kun, łasic, koni, wiewiórek, kóz, kucyków, wielbłądów. Tego rodzaju pędzle służą do wykonania perfekcyjnego makijażu. Są to delikatne, miękkie pędzle. Drugim rodzajem pędzli są pędzle syntetyczne. Wykonywane są przede wszystkim z włókien nylonowych, poliestrowych. Dzięki nowoczesnym, innowacyjnym technologiom pędzle wykonane z włókna syntetycznego są tak samo miękkie i delikatne jak te wykonane z włosia naturalnego. Należy jednak pamiętać, że niezależnie od tego na jaki rodzaj pędzla się zdecydujemy - czy będzie z włosia naturalnego czy też syntetycznego należy o niego dbać w szczególny sposób. Bardzo ważne jest mycie, czyszczenie, pielęgnacja. Do tego celu najlepiej jest zastosować szampon , dokładnie spłukać, a następnie nałożyć odżywkę. Dzięki temu włosie będzie miękkie, delikatne i zachowa swoją sprężystość.

Jaki rodzaj pędzla będzie najlepszym rozwiązaniem

Zatem jakie pędzle do makijażu sprawdzą się najlepiej? Jest to oczywiście uzależnione od tego jaki efekt chcemy osiągnąć. Pędzle z naturalnego włosia przeznaczone są do robienia profesjonalnych makijaży. Lepiej rozprowadzają kosmetyk po skórze, zbierają jego nadmiar. Nie jest to jednak rodzaj pędzla osobom, których dotyczy problem alergii. Naturalne włosie może okazać się alergenem i powodować podrażnienia, uczulenia. Tak więc dla alergików najlepszym pędzlem do makijażu będzie ten wykonany z włosia syntetycznego, gdyż nie powoduje on podrażnień, uczuleń, nie jest alergenem. Dzięki unowocześnionej technologii, innowacji tak samo dobrze radzi sobie z profesjonalnym makijażem.