Makijaż oczu - co musimy o nim wiedzieć?

Makijaż może sprawiać duży problem. Wielość kosmetyków, akcesoriów, a przede wszystkim rodzajów makijażu wcale nie pomaga. Oczywiście, minimalizm jest zawsze w cenie - a więc tusz do rzęs w zupełności wystarczy, lecz makijaż to prawdziwa sztuka i tylko od nas zależy jak jej użyjemy. Kryje ona masę tajemnic. Co więcej sztuka ma to do siebie, że musimy ją regularnie udoskonalać. Warto postępować zgodnie ze wskazówkami, które pozwolą na zostanie prawdziwym wirtuozem makijażu.

Oczy są najważniejsze

makijaż oczuMakijaż oczu jest niczym innym jak umiejętną korektą oka. Przy pomocy kilku bardzo prostych sztuczek można powiększyć oko, bardziej je otworzyć czy też ukryć wady. Można także sprytnie uwypuklić zalety. Makijaż oczu powinien być dobrany do konkretnej stylizacji. Musimy także pamiętać, że trwały makijaż potrzebuje bazy. Bez bazy cienie do powiek bardzo szybko się wytrą i po pięknym makijażu już nic nie pozostanie. Bazę zawsze zakłada się na skórę oczyszczoną. Najpierw należy ją posmarować kremem oraz zaczekać, aż kosmetyk się wchłonie. Kolejny krok to już wybór odpowiednich cieni do powiek. Możemy postawić na cienie do powiek kremowe czy też sypkie. Wszystko tak naprawdę jest zależne od naszych preferencji. Na wielkie wyjście powinno się stawiać na odcienie metaliczne. Zaś do stosowania na co dzień bardziej stonowane, które są dopasowane do koloru oczu.

Które kosmetyki musimy mieć?

Makijaż oczu nie tylko wymaga tuszu do rzęs oraz eyelinera. Jeśli chcemy czarować oczami, to warto skompletować różne cienie do powiem. Chłodne oraz ciepłe odcienie. Do tego cienie metaliczne z drobinkami błyszczącymi czy też zupełnie matowe. Wybór tak naprawdę należy do nas. Jeśli chcemy trwałość tuszu do rzęs przedłużyć, to baza jest konieczna. Kosmetyk ten nie tylko zwiększy samą intensywność mascary, ale do tego pielęgnuje drobne włoski. Można także jak najbardziej użyć sypkiego pudru. Przed nałożeniem na rzęsy tuszu, warto je obsypać tak zwanym fixerem. Efekt będzie bardzo podobny. Jeśli zależy nam na powiększeniu oka, to pamiętać musimy o rozświetlaczu. Nakładamy go na łuk brwiowy i koniecznie w wewnętrzny kącik oka. W związku z tym potrzebuje koniecznie dobrych pędzli. Pędzle muszą być małe, precyzyjne jak i także z przyjemnego oraz delikatnego włosia. Koniecznie należy sprawdzić polecane pędzle. Przydatka okaże się także kredka do oczu i to nie jedna. Warto postawić na kilka o różnych kolorach. Czarna i biała kredka to podstawa. To właśnie za ich pomocą zaznaczymy linię oka oraz podkreślimy swoją górną powiekę. Jeśli mamy jasne oraz raczej rzadkie brwi, to poprawić je należy kredką. Przyda się na pewno specjalna kredka do brwi.