Niemalże każda kobieta posiada w swojej szafie choć jedną sukienkę. Ta część garderoby przeznaczona jest wyłącznie dla pań, a ich historia sięga zamierzchłych czasów. Modele oraz miejsca noszenia ich zmieniały się, ale sukienki nadal mają wiele miłośniczek z całego świata. Najczęściej kobiety zakładają sukienki do pracy, na imprezy okolicznościowe, czy na ważne spotkania. Jednak bardziej casualowe modele oraz sportowe noszone są nawet podczas wykonywania codziennych obowiązków, np. robienia zakupów. Sukienki mini także są chętnie wybierane i na różne okazję. Oto najmodniejsze z nich.

Postaw na kolor

sukienka miniObecnie nie brakuje na ulicach miast odważnych kobiet, które chętnie wybierają rzucające się w oczy kolory ubrań. Tak samo jest z wybieranymi przez nie sukienkami mini. W wielu sklepach odzieżowych znaleźć można krótkie sukienki, w ciekawych i oryginalnych kolorach. Być może nie są one najbardziej stosowne w pracy, czy szkole, jednak świetnie sprawdzą się na każdej imprezie. Musimy jednak pamiętać, że ostre kolory muszą być dopełnione stonowanymi dodatkami. Dlatego warto wybrać do sukienki mini czarną torebkę oraz czarne czółenka.

Wzory

Na krótkich sukienkach niemalże zawsze pojawiają się ciekawe wzory. Ostatnie sezony obfitują w wielokolorowe kwiaty. Motyw florystyczny jest chętnie wykorzystywany oraz chętnie wybierany przez kobiety. Dzięki tak subtelnym wzorkom, sukienki te można wybierać na wiele okazji, są one więc bardzo uniwersalne. Sukienki mini w czarno-białe pasy mogą być równie atrakcyjne. Wzór ten jest bardzo minimalistyczny, a miłośniczek takiego stylu nie brakuje. Ponadto należy podkreślić, że krótsze sukienki mogą być gładkie. Takie fasony też cieszą się niemałą popularnością.

Fasony

Sukienki mini, które najczęściej pojawiają się w sklepach są rozkloszowane lub ołówkowe. Oba te fasony mogą wspaniale podkreślać kobiece kształty oraz maskować niedoskonałości. Swego rodzaju nowością są także sukienki, których dół przypomina swoim kształtem trapez. Są one bardzo wygodne i z pewnością modne.