Nałożenie podkładu na swoją cerę to jeden z ważniejszych elementów w makijażu, który ma sprawić, że nasza skóra na twarzy będzie miała wyrównany koloryt oraz będzie wyglądać promiennie oraz zdrowo. Jednym słowem stosowanie fluidu ma na celu ukryć niedoskonałości oraz mankamenty, z którymi nie chcemy dzielić się z całym światem. Niestety, wybór odpowiedniego podkładu to nie lada wyzwanie. Na ratunek przybywam dziś ja, gdzie wskaże Wam najistotniejsze rzeczy, które musi zawierać podkład idealny. No to do dzieła!

Podkład idealny to znaczy jaki?

Aby podkład był idealny dla danego typu skóry twarzy, należy kupować go zgodnie ze swoimi wymaganiami odnośnie cery. Co to znaczy? Jeśli posiadasz skórę często przetłuszczającą się , podkład o działaniu nawilżającym może jeszcze bardziej pogłębić Twoje problemy z cerą. Tak samo jest, jeśli tyczy się to skóry suchej- po zastosowaniu fluidu, gdy zauważysz, że podkład wysusza Twoją cerę to oznacza, że to nie jest kosmetyk dla Ciebie.  Zwracajmy zatem uwagę na napisy, które mieszczą się na opakowaniu produktu. Na większości zajdziecie tam przeznaczenie, dla jakiego typu skóry podkład będzie idealnym kosmetykiem do makijażu twarzy.

Podkład kryjący

Od takiego kosmetyku musimy wymagać, aby jego formuła w pełni pokrywała skórę twarzy już  po nałożeniu pierwszej warstwy. Zazwyczaj podkłady kryjące posiadają gęstszą formułę od pozostałych, zatem nie możemy sobie pozwolić, aby taki podkład nakładać kilkakrotnie.

Podkład rozświetlający

Jego głównym zadaniem jest rozświetlanie twarzy, dla wyglądu zdrowej oraz promiennej skóry. Przy wyborze takiego kosmetyku należy zauważyć, czy podkład nie posiada zbyt dużej ilości substancji rozświetlającej.

Podkład matujący

Ma pozbywać się wszelkiego światła na naszej twarzy, by cera mogła być matowa przez długi czas. Dobry matujący podkład będzie utrzymywał się na naszej twarzy przez 24 godziny, oczywiście bez pojawienia się świecących stref. Aby efekt był trwalszy, polecam użycie pudru transparentnego, który dodatkowo wesprze podkład w długotrwałym matowaniu naszej cery.