Zarówno jazda na motocyklu jak i na skuterze wymagają odpowiedniego stroju, który zabezpieczy przed urazami czy warunkami atmosferycznymi, bo jak wiadomo jazda na jednośladzie wymaga wielu poświęceń a także jazdy w czasie różnych pór roku. Bardzo ważny jest kask, który powinien pochodzić z górnej półki. Dobrze sprawdzi się w tym celu schubnerth e1. Jest to idealnie dopasowany kask, który występuje w wielu różnych rozmiarach.

schuberth e1

Kask choć odgrywa pierwszoplanową rolę nie jest jednak jedynym istotnym elementem odzieży dla motocyklisty. Ważne jest również samo okrycie, które powinno spełniać pewne kryteria. Przede wszystkim strój musi okrywać całe ciało. Ochroni to przed przemarznięciem, które często dotyka kierowców jednośladów. Wówczas czas reakcji znacząco się wydłuża, pojawia się stres i przemęczenie, które może doprowadzić do wypadku tragicznego w skutkach. Przy urazach to właśnie strój i kask niejednokrotnie ratują życie albo przynajmniej minimalizują skutki zdarzenia. Odpowiednio dobrany kask czyli na przykład ten, o którym mowa była wcześniej - schuberth e1 oraz strój amortyzują wstrząsy przez co można uniknąć poważnych złamań.

Jak więc powinien być dobrany kask?

Tutaj też zastosowanie znajdują pewne istotne zasady, którymi należy się kierować. Przede wszystkim kask musi zakrywać całe czoło. Patrząc do góry trzeba widzieć jego brzeg. Źle dopasowany kask może spaść z głowy podczas wypadku doprowadzając do jeszcze cięższych urazów. Oczywistym jest również fakt, że kask w żaden sposób nie może ograniczać pola widzenia i komfortu jazdy co oznacza, że nie może być ani za ciasny ani zbyt luźny. Ponadto warto zwracać uwagę na producenta i tu znów warto powiedzieć o tym, że schuberth e1 będzie idealnym rozwiązaniem, ponieważ wykonany został z jakościowych materiałów, które nie tylko spełniają swoją funkcję ochronną, ale również zapewniają duży komfort jazdy i wyglądają bardzo estetycznie a na to również motocykliści zwracają przecież bardzo dużą uwagę zarówno przy wyborze kasku jak i całego stroju.