galanteria skórzanaTorby, buty i paski ze skóry mają swój niepowtarzalny urok, żeby jednak przez długi czas prezentowały się dobrze, trzeba je właściwie zabezpieczać. To zabezpieczanie powinno polegać na przechowywaniu we w miarę suchych warunkach, bez dostępu wilgoci. Na nią jak wiemy galanteria skórzana jest bardzo wrażliwa i dlatego też trzeba pamiętać, żeby nie przemoczyć skórzanych butów. W celu ich impregnacji powinniśmy zastosować specjalne pasty, które zawierają wosk pszczeli i polerować obuwie aż do uzyskania połysku, a następnie przechowywać w specjalnych pudełkach.

Jeżeli chodzi o torby i paski ze skóry, to tutaj obowiązuje mniej więcej ta sama zasada, z tym że taka galanteria skórzana - http://www.mcklein.pl/Wszystko-co-powinnas-powinienes-wiedziec-o-galanterii-skorzanej-clinks-pol-28.html - powinna być zabezpieczana poprzez użycie specjalnych preparatów natłuszczających. Preparaty te wnikają w pory skóry i sprawiają, że staje się ona nie tylko szczelna, ale i elastyczna, a to natomiast powoduje, że skóra nie ulega załamaniom, przez cały czas prezentuje się tak dobrze, jak w dniu zakupu.

Odpowiednie pielęgnowanie galanterii skórzanej to pierwszy krok w celu zachowania jej nienagannego wyglądu. Dalszym jest tylko właściwie użytkowanie, czyli uważanie na to, żeby skóry nie uszkodzić i nie zapoczątkować zniszczeń.