Wszelkie niezbędne akcesoria do narciarstwa biegowego

Kurtka, spodnie oraz grube, nieprzemakalne skarpety już są. Jesteś sporym maniakiem na punkcie gadżetów i różnych dodatków, które ułatwią Ci życie? Pora więc na wybór niezbędnych akcesoriów, które są niezbędne oraz umilą Ci czas podczas uprawiania narciarstwa biegowego.

Na czymś trzeba biec

Odzież do narciarstwa biegowego

Odzież do narciarstwa biegowego dobrana oraz spakowana w walizce. Nie zapomniałeś o czymś jeszcze? Tak, to bardzo banalne i oczywiste, że chodzi nam o narty. Warto jednak o nich wspomnieć, pomimo że bez nich nie obędzie się każdy zimowy zjazd. Wyróżniamy trzy rodzaje nart do narciarstwa biegowego: narty sportowe i rekreacyjne, narty śladowe oraz narty typu back country. Te pierwsze służą do poruszania się na przygotowanych trasach w wersji dla amatorów oraz dla profesjonalistów. Drugim typ jest zdecydowanie cięższy od pierwszego i przeznaczony jest na tereny nizinne oraz pagórkowate. Ostatnie narty są najszersze oraz ich krawędzie pokryte są metalem w celu zapewnienia lepszej przyczepności. Polecane są na bardziej wymagające trasy.

Pokrowiec na narty

Skoro zaopatrzyliśmy się w odpowiednie narty, to teraz trzeba zadbać o ich przechowywanie. Zakup pokrowca umożliwi Ci przenoszenia ich z jednego miejsca na drugie, unikając zbędnego uszkodzenia. Dodatkowo możemy tam przechowywać kije oraz odzież do narciarstwa biegowego.

Kijki

Ważny jest odpowiedni wybór długości naszych kijków do nart biegowych. Dobra długość zapewni nam płynne poruszanie się oraz przyczyni się do prawidłowego angażowania rąk.

Zimowe ochraniacze

Ochraniacze przeciwśnieżne inaczej stuptuty z pewnością dadzą pełną ochronę przed śniegiem, piachem oraz błotem. Ta odzież do narciarstwa biegowego sprawdzi się przy naprawdę głębokim śniegu. Chronią nogawki spodni oraz buty, aby nic nie przedostało się do środka. Jest to jeden z akcesoriów, które na pewno w dużym stopniu pozwolą udogodnić nasz bieg czy wędrówkę. Ochrona przed słońcem Okulary przeciwsłoneczne to konieczność na śniegu. Najlepiej zaopatrzyć się w te o wymiennych szybkach, aby przy wymianie ich dostosować się do panujących warunków atmosferycznych. Odzież i akcesoria niezbędne do uprawiania sportów zimowych znajdziesz w sklepie Craft.