Wielu osobom dieta odchudzająca kojarzy się albo z głodówkami, albo z monotonnym jadłospisem, który bazuje przede wszystkim na kurczaku i ryżu. Jest to zdecydowanie błędem – zrzucanie nadprogramowych kilogramów w taki sposób nie tylko sprawi, że szybko się poddasz, ale także może wyrządzić więcej krzywdy niż pożytku. Jak w takim razie powinna wyglądać zdrowa dieta odchudzająca, która przyniesie oczekiwane efekty? Sprawdzamy!

Zdrowa dieta odchudzająca zaczyna się w głowie

Na nic zdadzą się najlepsze plany żywieniowe, jeśli zmiana nie zajdzie najpierw w Twojej głowie. Co to oznacza? Przede wszystkim nie możesz nastawiać się na tzw. cud. W zrzucaniu kilogramów nie istnieje żadna bezpieczna droga na skróty, dlatego przygotuj się na to, że konieczna będzie trwała zmiana nawyków żywieniowych. Musisz również uzbroić się w cierpliwość. Zdrowa dieta odchudzająca wymaga czasu, aby utrata tkanki tłuszczowej nie odbiła się negatywnie na Twoim samopoczuciu i organizmie. Tylko w ten sposób zagwarantujesz sobie trwałe rezultaty i unikniesz słynnego efektu jojo. Podejdź do diety nie jak do kary, a jak do zmiany na lepsze – w końcu dbasz nie tylko o swoje ciało, ale także o zdrowie.

Kilka praktycznych wskazówek, które pomogą Ci zdrowo schudnąć

Wiesz już, że zdrowa dieta odchudzająca powinna zacząć się od Twojego nastawienia. Co dalej? Postaraj się spożywać codziennie 4-5 posiłków w równych odstępach czasu. 3 z nich powinny być większe i bardziej sycące (śniadanie, obiad i kolacja), podczas gdy pozostałe to przekąski, które dostarczą Ci dawki energii w ciągu dnia. Nie zapomnij o regularnym spożywaniu płynów, w tym przede wszystkim wody. Odstaw słodzone napoje, fast foody czy słodycze, które są wyłącznie bombą kalorii i cukru. Nie zapomnij także o aktywności fizycznej – w połączeniu z dietą może przynieść naprawdę imponujące efekty!

Zdrowa dieta odchudzająca z cateringiem dietetycznym

Co jest jednym z największych problemów, z którymi zmagają się osoby na samym początku zrzucania nadprogramowych kilogramów? Zaplanowanie odpowiednio zbilansowanego jadłospisu. Jeśli przestaniesz dostarczać ciału niezbędnych do jego prawidłowego funkcjonowania składników odżywczych, to odbije się to nie tylko na Twoim samopoczuciu, ale także zdrowiu. Jak sobie z tym poradzić? Postaw na zdrową dietę odchudzającą dostępną np. tutaj! W WygodnaDieta.pl otrzymujesz zestaw 5 posiłków, który obejmuje śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek i kolację o dopasowanej do Twoich potrzeb kaloryczności. Z pomocą planu żywieniowego nie tylko zapewnisz swojemu organizmowi codzienną dawkę energii i zdrowia, ale także nie stracisz motywacji – pudełka pokażą, że zdrowa dieta odchudzająca może być również smaczna.