Bardzo często bywa ozdobną roślinką stojąca na parapecie, jest też składnikiem wielu produktów kosmetycznych, które maja znaczny wpływ na poprawę naszej urody. Cenne właściwości aloesu znane są od wielu lat, dlatego też producenci leków oraz kosmetyków często po niego sięgają. Substancje odżywcze, które wchodzą w skład aloesu to m. in. lecytyna, wapń, żelazo, mangan, cynk, potas, magnez witaminy b i wiele innych. Nic więc dziwnego, że wielu ludzi decyduje się na kosmetyki, w których skład wchodzi aloes. Najbardziej popularny jest żel aloesowy, ponieważ łatwo jest łączyć go z innymi produktami kosmetycznymi. Oto kilka dolegliwości, na które zaradzić może żel z aloesem.

Podrażnienia skórne

Osoby, które posiadają skórę trądzikową oraz wrażliwą z całą pewnością będą zadowolone z tego kosmetyku. Żel ten działa łagodząco na podrażnioną skórę, na której występują licznie wypryski oraz przesuszenia. Nakładanie maseczki z aloesu nada cerze miękkości oraz blasku. Po pewnym czasie zniknie także trądzik. Dzięki temu, że żel aloesowy pozostawia na skórze kwaśny odczyn, cera staje się bardziej odporna na podrażnienia. Natomiast enzymy zawarte w aloesie regenerują naskórek, a także posiadają działanie przeciwzapalne. Żel można nakładać na oczyszczoną twarz jako maskę, ale również jako krem, który dodatkowo doskonale nawilża.

Zniszczone włosy

Jeśli włosy stały się zniszczone, wypadają i w dodatku nie chcą rosnąć, warto zdecydować się na kosmetyk z dodatkiem aloesu. Dzięki temu, że aloes znacznie przyspiesza krążenie, a także dostarcza niezbędnych minerałów oraz witamin, włosy odżywają. Można zdecydować się na szampon aloesowy, choć warto także zafundować włosom maseczkę. Jej przygotowanie jest banalnie proste. Wystarczy połączyć znaną nam maseczkę z żelem aloesowym. Taka maska nałożona na piętnaście lub dwadzieścia minut przywróci Twoje włosy do normalnego stanu. Będą one nie tylko miękkie i lśniące, ale również zaczną szybciej rosnąć.

Niegojące się rany

Wykonując codzienne czynności nie trudno o skaleczenie. Dlatego też ten sposób wykorzystania żelu aloesowego przyda się każdemu. Aloes przyspiesza gojenie się ran. Poprzez pobudzanie fibroblastów, czyli inaczej mówiąc komórek tkanki łącznej, które odpowiedzialne są za gojenie się ran, dużo szybciej oraz łatwiej o zagojenie się zmian skórnych oraz śluzowych. Warto również wspomnieć o działaniu antyseptycznym. Żel aloesowy może załagodzić także ból, towarzyszący ranom. Wpływa też kojąco na obrzęk oraz swędzenie. Wystarczy posmarować ranę żelem.