Każda firma, czy też osoba prywatna, która pragnie stworzyć profesjonalne i jednocześnie unikatowe ubrania, obecnie ma taką możliwość, ponieważ na rynku znajdziemy wiele drukarni, które realizują właśnie takie zamówienia. Jednakże, jeżeli zależy nam na ubraniach doskonałej jakości, to oczywiście do takiego projektu musimy podejść naprawdę kompleksowo. Przede wszystkim musimy zacząć od wybrania tkaniny, a umożliwia nam to automatyczny projektant tkanin, jaki oferuje obecnie wiele miejsc realizujących projekty indywidualne odzieży i innych.

Projektowane tkanin

Textile design, więc wzornictwo tkanin to mechanizm wytwarzania wzorów produktów tkanych, dzianych oraz drukowanych. Obecnie wiele firm specjalizuje się w projektowaniu wzorów na tekstylia oraz grafik na ubrania (przeznaczonych dla odmiennych grup klientów: dziecięcej, młodzieżowej, kobiecej oraz męskiej, casual, sport), jak również dekoracyjnych (tapety, tekstylia do pomieszczeń).

Projektowanie koszulek oraz grafiki wektorowej

Automatyczny projektant tkanin online - czym jest?Niewątpliwie projektant tkanin zapewnia nam zaprojektowanie wielu rozmaitych rodzajów grafik, natomiast jedną spośród nich jest tak zwany plik wektorowy. Plik wektorowy jest jedną spośród dwóch głównych metod plików graficznych, w jakiej obraz wewnętrzny jest zapisany w formie punktów łączących, określonych za pomocą figur regularnych. Punkty, o jakich mowa zlokalizowane są w matematycznym układzie współrzędnych, dzięki czemu grafiki zarejestrowane w sposób wektorowy są w pełni skalowalne. Znaczy to, że obraz tenże można nieograniczenie zwiększać bądź zmieniać proporcje bez szwanku na jakości pliku. Jeśli będziemy stosować się właśnie do tych zaleceń, na pewno uda nam się z powodzeniem wykorzystać projektant tkanin.

O czym należałoby pamiętać przy projektowaniu tkaniny?

Istotna jest wielkość raportu oraz wielkość samego wzoru. We współzależności od tego, jaki rezultat projektowy pragniesz uzyskać musisz dobrać właściwą wielkość wzoru. Ową decyzję można także podjąć już na poziomie pierwowzorów oraz pierwszych wydruków. Wielkość samego ubioru, jego zastosowanie oraz grupa docelowa także predestynują decyzje połączone z wielkością wzoru, natomiast przecież jest to istotne, ponieważ od tego zależy, jak będzie wyglądał końcowy projekt.