Ażurowe kozaki na sezon wiosna/lato

Ażurowe kozaki cieszą się wiernym gronem zwolenników, jak i przeciwników. Jedni podkreślają ich kobiecy design, doskonale komponujący się z letnimi szortami czy sukienkami. Inni z kolei wyrażają swoje niezadowolenie mało praktycznym charakterem i kiczowatym wyglądem.

Ażurowe kozaki pojawiły się w polskich sklepach kilka lat temu i od momentu zaistnienia szybko podbiły serca wielu kobiet. Choć nieco ekscentryczne, nie mniej jednak pozwalające na stworzenie unikatowych stylizacji, pozwalających wyróżniać się z tłumu. Należy zauważyć, że można w nich chodzić nie tylko latem, ale również w bezdeszczowe wiosenno-jesienne dni. To, co niewątpliwie odróżnia je od typowych kozaków to sposób wykonania. Są bowiem wyprodukowane z zamszu lub miękkiej w dotyku skóry. Do tego liczne dziurki, które nie tylko gwarantują odpowiednią cyrkulację powietrza, ale również zapewniają nietuzinkowy wygląd. Mogą występować na płaskiej podeszwie lub obcasie, w wersji wciąganej lub zapinanej na zamek.

kozakiJakie zalety posiadają ażurowe kozaki? Bez wątpienia jednym z atutów jest modny, skupiający na sobie wygląd. Stanowią doskonałą propozycję dla pań, które nie przepadają za odkrytym obuwiem letnim. Gdy pogoda za oknem nie rozpieszcza nas wysokimi temperaturami, z powodzeniem zastąpią rajstopy czy skarpetki. Z kolei w upalne dni zapewniają komfort. Głównie dlatego, że posiadają wiele dziurek. Należy jednak pamiętać, że w takich butach stopa ma większe predyspozycje do pocenia się. Warto zatem pamiętać o założeniu cienkich skarpetek lub zastosowania chociażby talku na stopę. Wówczas pot nie przedostanie się do materiału buta.

Jednak ażurowe kozaki nie są pozbawione wad. Na pierwszy plan wysuwa się prawdopodobieństwo większego pocenia się skóry. W sandałach czy klapkach nasza stopa oddycha, stąd też ich noszenie zalecane jest wyłącznie w chłodniejsze dni. Należy również uważać, aby ich nie przemoczyć, ponieważ nie tylko będą długo schły, ale również zawilgoceniu ulegnie nasza stopa, co może niewątpliwie zaważyć na naszym zdrowiu.