Koszulki reklamowe w Poznaniu wykonywane są przez wiele firm, co dowodzi jak bardzo rozwinięta jest ta branża na rynku. Duża ilość przedsiębiorstw to nie tylko spory wybór, ale również wiele możliwości negocjacji, chociażby ceny. Aczkolwiek nie zawsze jest to możliwe z powodu trudności zaistniałych podczas nanoszenia określonych nadruków na odzież.

Metoda sitodrukiem – jakość i trwałość

Do najbardziej popularnej metody tworzenia nadruków na tekstyliach jest sitodruk. Nadaje się on idealnie do produkcji na dużych płaskich powierzchniach. W przypadku, kiedy firmy przykładają się do wykonywania tą metodą swoich produktów, gwarantują tym samym długotrwałe użytkowanie współgrające z jakością. Często przedsiębiorstwa pracują na koszulkach reklamowych wykonanych z 100% bawełny. Sam sitodruk to technika polegająca na przeciskaniu raklem farby przez uprzednio naświetlone matryce. Istnieje wiele szkoleń zgłębiających tą technikę.

Niebywałą zaletą tej metody jest to, że możliwy jest dzięki niej nadruk we wszystkich dostępnych kolorach farby. Klient może zażyczyć sobie zmieszanie różnych odcieni i nie będzie stanowić to żadnych problemów. Każdy kolor pigmentu dzięki sitodrukowi będzie niebywale czytelny i przejrzysty.

Koszulki reklamowe w Poznaniu wykonywane są tą metodą przede wszystkim ze względów oszczędnościowych i jakościowych. To właśnie dzięki sitodrukowi jest możliwość częstego prania odzieży reklamowej bez obaw o jej zniszczenie. Nadruki są bowiem bardzo trwałe i nie zachodzą w żadne reakcje związane z wodą czy chemikaliami. Często producenci jednak nie ponoszą odpowiedzialności związanej z jakością samej koszulki – szczególnie wtedy, kiedy zostanie przyniesiona przez klienta.

Godnym zauważenia jest również fakt, że dzięki tej metodzie firmy mogą sprostać nawet najtrudniejszym wyzwaniom, do których należy chociażby nadruk na ciemnych bądź kolorowych tkaninach. Bowiem prawidłowo wykonany nadruk na pomocą sitodruku to przede wszystkim odpowiedni podkład pod nadrukiem, dzięki któremu tekst bądź obrazek nie zlewa się z materiałem. Jest to bardzo pożądana sztuczka w wielu firmach, która sprawdza się za każdym razem, kiedy dany projekt tego wymaga.

Niestety metoda nanoszenia nadruków na koszulki reklamowe produkowane w Poznaniu wiąże się z większymi kosztami, dlatego firmy często oferują ową usługę dopiero od większej ilości sztuk, na przykład od dwudziestu. Jest to z pewnością bardziej opłacalne, zarówno dla klientów, jak i samych przedsiębiorców. Dla osób, które nie spełniają owego wymogu przygotowane są inne możliwe, do których zalicza się druk cyfrowy bądź termo transfer.