Obecnie jest firm zajmujących się tworzeniem dekoracji. Zazwyczaj korzystamy z usług profesjonalistów, by ozdobić salę weselną lub kościół. Nie brakuje jednak kreatywnych młodych ludzi, którzy chętnie samodzielnie zajmą się dekoracją stołu weselnego. Warto poznać kilka oryginalnych pomysłów na zdobienia, które z łatwością można wykonać samemu.

Bukiecik w stylu rustykalnym

Żadne wesele nie może odbyć się bez kwiatów. Jest to jeden z elementów dekoracyjnych, który uwielbia każdy. Jednym z pomysłów na modną oraz stylową dekorację, jest wykonanie bukietu rustykalnego. Przede wszystkim musimy wybrać kwiaty w żywych kolorach. Takie będą widoczne, ale również przyniosą wiele radości i ożywią wnętrze. Dekoracja stołu weselnego takimi kwiatami z pewnością sporo zyska. Bukiety te powinny być nieduże. Na koniec wystarczy związać je kawałkiem naturalnego materiału, np. lnem.

Żyrandol pełen kwiatów

Jest to kolejna kwiatowa propozycja, która z całą pewnością przypadnie wszystkim do gustu. Można ją wykonać w bardzo prosty sposób. Należy przygotować niewielki okrąg z drewna lub grubego kartonu, czy styropianu, materiał, najlepiej białą koronkę, która pokryje okrąg oraz kolorowe kwiaty o krótkich łodyżkach. Kwiaty te powinny zostać przymocowane do okręgu zdobionymi wstążeczkami. Efekt końcowy jest bardzo romantyczny, idealny na taką okoliczność.

dekoracja stołu weselnego Drugie życie słoików

Kolejna dekoracja stołu weselnego może zostać wykonana ze słoików, najlepiej tych większych. Te stają się ostatnio bardzo modne, wykonywane są z nich świeczniki, pojemniki na drobiazgi oraz kosmetyki. Mogą one zdobić alejkę, mogą również służyć jako wazoniki do rustykalnych bukietów. Wystarczy ozdobić je kawałkiem kokardy, naturalnego materiały i gotowe. Do zdobienia słoików na taką okazję warto wybrać białe i jasne kolory materiałów.

Butelki po winie

Innym sposobem na dekoracje stołu weselnego może być butelka po winie. Te jednak powinny mieć podobny kolor oraz kształt, by całość prezentowała się stylowo. Takie zwyczajne butelki mogą wyglądać wyjątkowo, jeśli włoży się do nich drobne kwiatki. Butelki po winie mogą stać na stole, ale również stoliku deserowym lub kąciku ze słodkościami. To proste, ale niezwykle efektowne ozdobienie sali weselnej.

Moc owoców zamknięta w wazonach

Wynajmując salę weselną, często możemy wykorzystać do ozdoby naczynia tam znajdujące się. Warto więc poprosić o duże wazony i wypełnić je po brzegi owocami. W jednym mogą znajdować się cytryny, w innym limonki, a w trzecim jabłka. Dekoracja stołu weselnego może być bardo zróżnicowana, warto jednak zdecydować się na jeden dominujący styl.