Lniane lub bawełniane torby shooper są bardzo praktyczne i znane w Polsce. Niemalże każdy z nas ma choć jedną taką w domu. Służą nam one głównie podczas robienia zakupów, ich główną zaletą jest to, że są one ekologiczne i stanowią idealną alternatywę do zwykłych siatek foliowych. Japońską chustą furoshikiwykorzystywaną nie tylko podczas zakupów, ale i wielu innych okazji jest furoshiki. Jest to bardzo jakościowa i pięknie zdobiona chusta, która ma bardzo szerokie zastosowanie. Poza zakupami, przenosić w niej można także niemowlęta, chusta może zostać wykorzystana też jako ozdoba. Jak jeszcze w Japonii wykorzystywana jest ta tradycyjna chusta? Warto się przekonać!

  1. Świetny pomysł na pakowanie prezentów - furoshiki posiadają oryginalne oraz bogate zdobienia i z całą pewnością prezentują się dużo lepiej niż zwyczajny papier na prezenty. Jeśli chcemy samodzielnie zapakować prezent i zachwycić tym obdarowywaną osobę, to powinniśmy postawić właśnie na tę chustę.
  2. Lekki kocyk – wybierając się na piknik wcale nie musimy brać ze sobą ciężkiego i obszernego koca. Furoshiki może także zostać wykorzystana jako stylowy kocyk. Na piknik w parku, czy opalanie się na plaży w zupełności wystarczy.
  3. Niecodzienna torba z uszami – ta tradycyjna japońska chusta ma najczęściej formę kwadratu, dzięki czemu z łatwością można zrobić z niej torbę z uszami. Ta będzie idealna nie tylko na zakupy, ale także na spontaniczne wyjście z przyjaciółmi, czy spacer po parku.
  4. Sposób na ozdobę – chusta furoshiki może tez zostać wykorzystana jako ciekawa ozdoba. Ze względu na jej estetyczny wygląd, chusta może zdobić np. doniczki kwiatów, dekorować pudełeczka, czy także stać się niespotykaną poszewką na poduszkę. Warto wykorzystywać przedmioty codziennego użytku w wieloraki sposób, ponieważ dzięki temu nie kupujemy zbyt wielu rzeczy niepotrzebnych, a stosujemy to, co mamy już pod ręką.
  5. Piąty sposób wydaje się być dość oczywisty, jednak warto wspomnieć o tym, że furoshiki można stosować jako ochronne szaliki. Dzięki różnorodnym wzorom do wyboru, każdy może mieć taką chustę, jaka najbardziej mu odpowiada.