Nasza twarz to wizytówka gdziekolwiek się nie znajdziemy. Z niej jesteśmy wstanie odczytać prawie wszystko. Pierwsze oznaki starzenia, stres czy zmęczenie. Warto zatem o nią dbać i we właściwy sposób zająć się jej pielęgnacją. Na wygląd skóry mają wpływ dręczące nas choroby, jak i uwarunkowania genetyczne, które w naturalny sposób dziedziczymy po naszych rodzicach. Kolejną istotną rzeczą są nasze złe nawyki pielęgnacyjne lub nieodpowiedni tryb życia. Dziś przedstawię Wam jak w bardzo łatwy, sposób możemy zadbać o właściwą pielęgnację cery, bez używania kosmetyków do pielęgnacji twarzy.

Dieta

Każda dieta szczególnie dla osób dbających o swoją cerę powinna być bogata w owoce i warzywa. Co więcej, bardzo ważną sprawą jest spożywanie białka zwierzęcego. Niedobór takiego białka najwyraźniej jest widoczny u kobiet po czterdziestym roku życia, gdy ich cera staję się cienka i mało sprężysta. Pamiętajmy również, że wszystko jest dla człowieka, ale oczywiście z umiarem. Postawmy na lekką dietę, w której będą dania oraz przekąski nieprzekraczające nasze codzienne zapotrzebowanie kaloryczne.

Woda

Działanie kremów nawilżających z najwyższych półek drogeryjnych to nic w porównaniu z nawilżaniem od wewnątrz naszej skóry. Mowa tu o wodzie, która nie tylko świetnie oczyszcza, ale i nawilża naszą skórę od środka. Poza tym częste picie wody polepsza kondycję naszej skóry, a czasem potrafi wyeliminować nasze niedoskonałości.

Ruch

Wysportowane ciało to również zdrowa, lśniąca skóra. Polecam ruch szczególnie na świeżym powietrzu, który dotleni twoją skórę twarzy oraz doskonale zadba o jej właściwe ukrwienie. Dzięki temu, używanie różnych kosmetyków do twarzy będzie o wiele bardziej skuteczniejsze.  

Rzuć palenie

Skóra palaczy najczęściej jest szarożółta, a na starość bardzo pomarszczona. Poza tym każdy papieros zatrzymuje mikrokrążenie na naszej twarzy. Chyba nie o takim efekcie na naszej twarzy marzy każda dziewczyna. Stanowczo rzuć palenie, jeśli chcesz być posiadaczką pięknej oraz zdrowej cery. A wy jak na co dzień dbacie o kondycję swojej cery? Piszcie oraz komentujcie!