Brwi to rama naszych oczu, którą warto podkreślać, aby nasz makijaż oka stawał się kompletny. W świecie mody co rusz zmieniają się kanony piękna, tak i brwi również od sezonu do sezonu zmieniają swoją formę oraz jakość stylizacji, a wszystko to na potrzeby nowych trendów. Przy wykonywaniu makijażu jednak warto dopasowywać go do typu naszej urody, aby wyglądał on spójnie oraz estetycznie na naszej twarzy. Warto wykonywać makijaż brwi delikatnie oraz tak, aby nie wysuwały się na pierwszy plan. W tym przypadku odpowiedni kształt oraz kolor to coś, co musimy nadać naszym brwiom, aby pięknie prezentowały się nad naszymi powiekami. Produktów do stylizacji brwi jest bardzo wiele, a ja dziś skupie się tylko na wybranych trzech kosmetykach. Jest to między innymi pomada, kredki oraz żele do brwi. Podpowiem również jak używać kosmetyków oraz na co zwrócić uwagę przy ich zakupie w sklepach drogeryjnych. Ciekawe? No to zaczynamy!

Pomada

Znajdziemy ją najczęściej w małych słoiczkach, którą oferuje prawie każda marka makijażowa. Pomady najczęściej są bardzo dobrze napigmentowane, przez co użycie niewielkiej ilości produktu pozwoli wykończyć Ci całą stylizację brwi. Do makijażu brwi pomadą należy użyć małego pędzelka, którym wypełnimy luki brakujących włosków oraz nadamy im naturalnego kształtu. Przy zakupie polecam pomady o gęstszej konsystencji, aby były bardziej wydajne i starczyły nam na dłuższy czas użytkowania.

Kredki do brwi

Przy wyborze kredek, jak i innych produktów do makijażu naszych brwi, pamiętajmy o odpowiednim wyborze koloru. Ważne, aby po wykonanym makijażu, brwi wyglądały estetyczniej, ale nadal w sposób naturalny. Kredka umożliwi precyzyjne wykonanie linii oraz kształtu brwi. Szczególnie polecam kredki wysuwane lub automatyczne, dzięki czemu nie będziesz tracić czasu na ich temperowanie przed wykonaniem makijażu.

Żele

Znajdziemy je najczęściej w pojemniczku wraz ze szczoteczką do stylizacji brwi. Produkt jest płynny, a szczoteczka załączona do kosmetyku pozwala nanieść formułę oraz rozczesać i nadać kształtu naszym włoskom. Pamiętajmy, aby nie nanosić zbyt dużej ilości kosmetyku, aby brwi nie wyglądały zbyt wyraziście oraz karykaturalnie. A wy używacie kosmetyków do stylizacji waszych brwi? Piszcie!