Popularne kozaki to zaledwie jeden z wielu typów zimowego obuwia damskiego. W ostatnich czasach m.in. z uwagi na mniej mroźne i śnieżne zimy, na popularności zyskują także inne rodzaje butów zimowych, że warto wspomnieć chociażby o takich butach jak botki damskie czy sznurowane trzewiki typu traper. Co ciekawe, zarówno botki jak i trapery znaleźć można w ofercie firmy Palladium, znanego producenta obuwia zimowego dedykowane dla pań, panów i dzieci. Trapery i botki tej firmy to obuwie sznurowane, dlatego z powodzeniem oba rodzaje tych butów możemy podciągnąć pod zbiorczą kategorię wiązanych trzewików zimowych. Jakie są zalety tego typu obuwia i kiedy warto je kupić?

55

Podstawowe zalety trzewików sznurowanych wynikają przede wszystkim z charakterystyki ich kroju. Buty tego typu, na przykład wspomniane już wcześniej obuwie marki Palladium, wyposażone są w płaską podeszwę o grubym protektorze, niekiedy z nieco podniesionym obcasem, co wpływa na wysoką wygodę przemieszczania się po różnych typach nawierzchni. Zastosowanie takiego typu podeszwy do pewnego stopni chroni również przed przypadkowym poślizgnięciem, oferując większą przyczepność podczas chodzenia po lodzie i śniegu. Wysoka cholewa sięgająca co najmniej za kostkę chroni stopy przed chłodem zimowych dni, również przed mrozem. Niektóre modele trzewików posiadają dodatkowe ocieplenie, dzięki czemu z powodzeniem mogą rywalizować z kozakami czy śniegowcami, zwłaszcza gdy chodzi o oferowany przez to obuwie poziom ochrony przed zimnem. Poza tym ze względu na wiązanie, buty tego typu zdecydowanie łatwiej założyć, a następnie zdjąć z nogi, co dla praktycznej kobiety również będzie mieć duże znaczenie.

Jeżeli zależy Ci na znalezieniu praktycznych butów zimę, wiązane trzewiki damskie mogą być dobrą alternatywą dla bardziej eleganckich, ale mniej wygodnych w użytkowaniu kozaków. Takie buty jak wspomniane już wcześniej trzewiki Palladium warto kupić również wtedy, gdy wiesz, że nie będziesz chodziła po głębokim śniegu, a nadchodząca zima nie będzie zbyt wymagająca dla Twoich stóp.