Akwamaryn to zielono-niebieski kamień dla zdecydowanych osób, jakie nie boją się wyrażać własnego zdania, chociażby niezwykle kontrowersyjnego. To także kamień, jaki pomaga osobom chorującym na przeróżnego typu nadwrażliwości oraz jaki oczyszcza ciało i mózg. Akwamaryn nazwę zawdzięcza własnej barwie w kolorze nadmorskiej wody - po łacinie "aqua marine". Przeważnie napotykane są akwamaryny ciemnozielone bądź zielono-niebieskie, natomiast najpiękniejsze są kamienie błękitne, jakie odcień zawdzięczają ilości żelaza. W związku z tymże, co musimy o nim wiedzieć oraz czemu jest pożądany przez jublilerów?

Co musimy o nim wiedzieć?


Akwamaryn to kamień szlachetny o ciemnej barwie, jaki już w starożytności kojarzony był z wodą oraz czystym morzem. Mówi o tymże chociażby jego łacińska nazwa, aqua marina, więc "woda morska". Tenże niebieski minerał to ulubiony kamień wielu jubilerów, dla których biżuteria z akwamarynem to niezbędny punkt w wyborze sklepu. Tajemnicą, jaką kryje akwamaryn, jest barwa, w naturze zielona. Właśnie po nagrzaniu tenże niesamowity minerał zmienia barwę na lazurową. Jest to kamień ludzi ceniących sobie wolność, jaki w chwili podejmowania ciężkich decyzji pomaga obrać odpowiedni zakres działania.

Wartości


Czym się charakteryzuje akwamaryn?Akwamaryn określany jest „kamieniem odwagi”. Dodaje energii ludziom wstydliwym czy tymże, jacy mają trudności ze szczerym okazywaniem emocji, uczuć, myśli i z asertywnością. Wpływa na centrum komunikacji oraz relacji interpersonalnych. Bycie asertywnym więc umiejętność uprzejmego odmawiania bądź prezentowania zdania zgodnie ze swymi przekonaniami, stanowi dla poszczególnych ludzi duże wyzwanie. Ci ludzie będą mogli wreszcie stwierdzić to, co myślą, nie mając wyrzutów sumienia oraz nikogo przy tymże nie raniąc.

Akwamaryn – kamień jubilerski


Minerał tenże jest bardzo doceniany w jubilerstwie. Zachwyca własną prostotą oraz chłodną świeżością. Doskonale łączy się z białym złotem, lubi otoczenie diamentów. Naprawdę oszlifowany, otrzymuje niesamowity blask. Chociażby niezwykle wymagający jubilerzy, nie mogą odmówić mu urody.

Akwamaryn - występowanie


Jest w ogromnych, sześciokątnych kryształach, jakie mogą mieć długość chociażby jednego metra. Dzięki temu jest idealnym materiałem do polerowania. Podstawowe jego złoża znajdują się w: Afganistanie, Afryce, Chinach, Indiach. W Polsce jest w Karkonoszach. Najważniejsze okazy to owe, jakie odkryte oraz wydobyte zostały na Madagaskarze. Zwłaszcza ze względu na barwę, jaka jest granatowa. Akwamaryn zwłaszcza jest w skałach granitowych, zwłaszcza pegmatytowych i hydrotermalnych.