Już od dłuższego czasu panuje moda na masywne, ciężkie buty. Zwykle zawierają one łańcuchy, dżety lub ćwieki. Najczęściej wybierają je kobiety, które chcą podkreślić swój unikalny, oryginalny styl. A do czego tak właściwie możemy je dobrać?

Ciężkie buty - dla kogo, do czego?

buty

Wbrew pozorom ciężkie buty wcale nie muszą oznaczać ciężkiego, masywnego stroju. Obecnie coraz modniejsze są odważne i niecodzienne połączenia. Spokojnie więc możemy korzystać z takiego obuwie nawet podczas lata! Wystarczy, że założymy np. kwiecistą, lekką sukienkę i ubierzemy do niej ciężkie buty. W tym przypadku zrezygnujmy ze specjalnie zdobnych dodatków. One mogłyby jeszcze bardziej obciążyć całą sylwetkę, a tego chyba nie chcemy. Zabudowany model obuwia idealnie doda charakteru również wielu, innym stylizacjom. Doskonale będzie się prezentować z np. białą koszulą i krótkimi, dżinsowymi, lekko przetartymi spodenkami. Tutaj możemy sięgnąć również po trochę bardziej wyraziste dodatki. Świetnie sprawdzi się np. czarna bransoleta z ćwiekowymi elementami, które będą podobne do dżetów znajdujących się na butach.

Charakter i styl

Wygląd zewnętrzny może świetnie określać nasz własny charakter oraz styl. Jeśli więc nie boimy się odważnych rozwiązań, zainwestujmy w kilka par masywnych, ciężkich, czarnych butów. Możemy je zakładać nie tylko podczas jesieni lub zimy. Takie obuwie będą stanowić świetny, oryginalny dodatek do lekkich, luźnych, letnich stylizacji. Dzięki temu nasz styl nabierze naprawdę odważnego i wyjątkowo oryginalnego charakteru, a tego przecież chcemy.