Najpotrzebniejsze rzeczy panowie trzymają w samochodach, paniom służą do tego celu torebki, jednakże powracający trend na teczki powoli zmienia ten stan rzeczy. Organizacja i posiadanie wielu przedmiotów pod ręką staje się niemożliwe, w momencie, w którym nie posiada się czegoś, do czego można byłoby je schować. Spotkania biznesowe, które często odbywają się miejscach ku temu nietypowych, w tym między innymi w restauracjach, sprzyjają konieczności zainwestowania w teczkę i zabierania jej ze sobą.

Wartym uwagi jest fakt, że do wyglądu samej teczki winne być dopasowane również portfele. Stanowiąc integralną całość są eleganckie i dobrze świadczą o swoim właścicielu. Oczywiście nie zawsze można kupić komplet, jednakże sama tonacja kolorystyczna i np. minimalizm w dodatkach mogą z dwóch, całkowicie osobnych modeli stworzyć zgraną całość, która będzie się razem świetnie prezentowała. Panowie dbający o swój wygląd i prezencję oraz profesjonalizm powinni również zadbać o to, ażeby mieć porządek w papierach i rzeczach przechowywanych w teczce.

Nie każdy może sobie pozwolić na oryginalne, skórzane teczki czy torebki, dlatego też na rynku jest wiele odpowiedników wykonanych z tzw. eko- skór. Niektóre z nich do złudzenia przypominają prawdziwe.