Gdy nadchodzi jesień i nagła zmiana pogody, wiele osób, a zwłaszcza Ci o znacznie obniżonej odporności, bardzo szybko popadają na przeziębienia oraz grypę. Może to również świadczyć o tym, że przez drastyczną zmianę temperatury, często nie ubieramy się odpowiednio do pogody, przez co również łatwiej nam nabawić się uciążliwego, jesiennego kataru. W czasie jesiennej chlupy na ratunek pojawiają się firmy farmaceutyczne, które reklamując swoje środki przeciw przeziębieniu oraz grypie, gwarantują nam szybki powrót do zdrowia. Czy faktycznie wszystkie oferowane przez nich leki okazują się skuteczne? Nie zawsze. Jednak nie podważam działania wszystkich leków polecanych przez apteki, a chcę zwrócić Waszą uwagę na inną metodę leczenia jesiennych dolegliwości. W dzisiejszym wpisie pragnę Was gorąco zachęcić do wypróbowania domowych przepisów na lekarstwa, które często są niezawodne w walce z przeziębieniem oraz grypą, a co ważniejsze bywają znacznie skuteczniejsze od leków kupionych w aptece.

Witamina C

Sok z cytryny to najlepsze źródło witaminy C, które w odróżnieniu od tabletek bardzo szybko się wchłania. Świetnie sprawdza się w walce z katarem, jak i innymi objawami przeziębienia. Należy jednak pamiętać, aby sok z cytryny nie był podgrzewany oraz dodawany do herbaty, co niestety bardzo często jest spotykane. Przez wysoką temperaturę witamina C trafi wszystkie swoje właściwości, a herbata z cytryną może i jest przepyszna, ale z pewnością nie ma żadnego leczniczego wpływu na nasze zdrowie.

Inhalacja

Świetnie sprawdza się w walce z uciążliwym katarem, który nieustannie uprzykrza nam życie. Aby przygotować taki inhalator w swoim domu, wystarczy zagotować gorącą wodę w garnku oraz dodać do niego garść rumianku. Tak przygotowany napar wdychać przez kilka minut, aby rozszerzyć naczynia krwionośne oraz zwiększyć dopływ krwi do błon śluzowych nosa, które zostały objęte stanem zapalnym. Jestem pewna, że niejednej osobie ułatwi oddychanie oraz poprawi samopoczucie podczas choroby. Piszcie, jakie Wy stosujecie domowe metody, aby skutecznie walczyć z jesiennymi dolegliwościami!