Mydła marsylskie polecane są dla wszystkich osób, które szczególnie cenią sobie ekologiczny styl życia. Oryginalne mydła marsylskie zgodnie z tradycją powstają w małych manufakturach na terenie Prowansji. Wytwarzający je rzemieślnicy sami dobierają składniki, dodając je w odpowiednich proporcjach, tak by uzyskać upragniony efekt. Surowce wybierane do produkcji tych mydeł są znacznie lepszej jakości, niż te, które można spotkać w mydłach z masowej produkcji. Można wręcz powiedzieć, że każda kostka jest tworzona od serca i nieco się różni od każdej kolejnej.

naturalne mydła marsylskieMydła marsylskie to produkty w całości naturalne. Aby nosiły tę dumną nazwę, muszą zgodnie z przepisami zawierać przynajmniej 72% roślinnych olejów (zazwyczaj jest to oliwa z oliwek, olej palmowy, migdałowy, arganowy czy z rzepaku). Nie znaczy to jednak, że reszta jest pochodzenia zwierzęcego – takich składników nie znajdziemy tam wcale, co może być szczególnie ważne dla wegan i wegetarian. Mydła te nie były i nie będą również nigdy testowane na zwierzętach. Są też w całości biodegradowalne.

Właściwości mydeł tych doceniają również alergicy i osoby z wrażliwą skórą. Mydła marsylskie są bowiem hipoalergiczne, zabójcze dla bakterii i polecane do stosowania nawet na delikatnej skórze dziecka. Ich pH dopasowane jest do naturalnego pH skóry. Nie zawierają też żadnego z drażniących składników, jakie czasem obecne są w produktach myjących, jak na przykład petrolaty, PEG czy parabeny. Dzięki naturalnemu składowi są bardzo delikatne dla skóry. Nie dość, że jej nie wysuszają, to jeszcze łagodzą podrażnienia, wygładzają i odżywiają.

Mydło marsylskie można używać do mycia twarzy, jak i całego ciała, również do higieny intymnej. Jest ono polecane również do prania delikatnych tkanin. To bardzo uniwersalny produkt, który powinien znaleźć się w każdym domu. Choć początkowo jego cena może nie zachęcać, warto zauważyć, że mydło marsylskie jest bardzo wydajne i wystarcza na długo, zwłaszcza jeśli porównamy je ze zwykłymi, drogeryjnymi kostkami do mycia. Więcej o tych naturalnych mydłach można dowiedzieć się ze strony: http://gaj-oliwny.pl/pol_m_Mydla-naturalne_Mydla-marsylskie-159.html.