Moda zmienia się z sezonu na sezon, chyba każdy ma tego świadomość. Jednakże ubiór męski w wielu punktach opiera się zmianom, zachowując pewne tradycje w niezmiennej formie.

poszetkiNiezależnie od aktualnie panujących stylizacji, elegancja jest w modzie zawsze. Przede wszystkim dlatego, że pasuje do wszelkich sytuacji, w których wymagany jest bardziej formalny strój.

Bardzo ważnym dodatkiem dla każdego dżentelmena są poszetki. To niewielkie wykonane z dobrego materiału specjalne chusteczki, które wkłada się do brustaszy. Niestety obecnie są one mało popularne, chociaż niesłusznie wielu mężczyzn nie jest przekonanych do tego, czy poszetka jest wystarczająco elegancka. Jak przekonują znawcy męskiego ubioru, poszetka to idealny dodatek dla każdego dżentelmena. Można ją nosić zarówno z krawatem, muchą, jak i samą. Nadaje się zarówno na specjalne okazje, jak i te mniej formalne.

Dobranie odpowiedniej poszetki nie jest niczym trudnym. Wystarczy znać kilka podstawowych zasad, by uniknąć wpadki. Podstawą jest dobieranie, czyli jeśli decydujemy się na wzorzysty krawat, do niego wkładamy gładką poszetkę i na odwrót. Po drugie kolory są dobre do wkładania w dzień, na specjalne okazje najlepsza jest biel.