Pragniesz wykonać profesjonalny makijaż w domowym zaciszu, ale nie wiesz jak dobrze konturować twarz? Poniżej przedstawiamy kilka cennych rad, które pomogą Ci stworzyć wymarzony make-up.

Dwa sposoby

Pędzle HakuroZacznijmy od początku. Istnieją dwa sposoby konturowania twarzy: na sucho i na mokro. To, jaki rodzaj konturowania wybierzesz, zależy tak naprawdę wyłącznie od Ciebie i Twoich umiejętności. Konturowanie na mokro wymaga zdecydowanie większej wprawy, ponieważ do tej metody wykorzystuje się produkty płynne i półpłynne. Ich nałożenie powinno odbywać się w szybkim tempie i zdecydowanym ruchem. Konturowanie na sucho, możesz wykonać bez fachowego doświadczenia. Do takiego konturowania używa się bronzerów, bez brokatu ani kolorowych drobinek. Do tego celu możemy wykorzystać ciemniejszy o dwa odcienie, puder prasowany. Pamiętaj jedynie, aby przy zastosowaniu obu metod, używać profesjonalnych akcesoriów, takich jak np. pędzle Hakuro, które znacznie ułatwią Ci wykonanie dobrego makijażu.

Trzeci wymiar

Konturowanie twarzy to przede wszystkim ukrywanie mankamentów oraz nadanie trójwymiarowości. Samo nałożenie podkładu, idealnie wygładza naszą buzię, ale również optycznie ją spłaszcza, dlatego warto podczas wykonywania makijażu poświęcić kilka minut więcej i nauczyć się konturować twarz. Jeśli zależy nam na wyszczupleniu buzi i zmniejszeniu jej objętości, na pewno musimy wykonturować brzegi twarzy. Do tego celu możemy użyć wysokiej jakości pędzli Hakuro: https://kbarth.pl/firm-pol-1445604922-Pedzle-Hakuro.html . Pędzle Hakuro, zostały zaprojektowane w taki sposób, aby z łatwością móc wykonać każdy makijaż, nawet dla najbardziej wymagającego klienta.

Trójkąty i kwadraty

Jeśli pragniesz zmienić kształt buzi trójkątnej, o zwężonym podbródku, pamiętaj o wykonturowaniu czoła oraz rozświetleniu policzków. Nie wolno zbytnio podkreślać i cieniować wystających kości policzkowych. Prostokątna buzia zaś, wymaga wycieniowania ostrych rysów twarzy. Złagodzenie ich, poprzez nałożenie bronzera, (również na czoło), sprawi, że buzia nabierze bardziej okrągłego i kobiecego kształtu. Do takich zabiegów najlepiej nadają się pędzle o jajowatym kształcie włosia, np. Pędzle Hakuro H15.

Jeśli pragniemy, aby nasz makijaż był kompletny i w pełni profesjonalny, pamiętajmy o konturowaniu twarzy, aby nadać jej trójwymiarowości i oryginalnego wyrazu.