Stojąc przed wyborem idealnej teczki skórzanej dla mężczyzny, niejedna pani może mieć z tym nie lada problem. O ile zakup torebki damskiej nie stanowiłby żadnego problemu, tak dostosowanie tego elementu galanterii skórzanej, często dla wybrednego i kapryśnego mężczyzny, może przyprawić o zawrót głowy. Dlatego zanim udamy się do sklepu na poszukiwanie perfekcyjnej aktówki, warto wziąć pod uwagę kilka, jakże zasadniczych kwestii.

Przede wszystkim musimy pamiętać, że teczka skórzana musi być praktyczna, funkcjonalna, wykonana z wysokiej jakości materiałów, a do tego estetyczna. Generalnie w świecie teczek panuje podział na style, w jakich jest utrzymywana. Pierwszy z nich przeznaczony dla biznesmenów, idealnie komponujące się z garniturem, białą koszulą, krawatem bądź muchą. Drugi typ teczek skórzanych to smart casual, nieco luźniejszy od biznesowego, ale nadal utrzymywany w eleganckim tonie. W tym wypadku świetnie sprawdzi się sportowy garnitur lub połączenie marynarki z jeansami. Z kolei trzeci styl, casual stawia na pierwszym miejscu pełen luz i wygodę. W tym wypadku teczki skórzane nie są w żaden sposób ograniczane – ani wykonywanym zawodem bądź codziennym strojem.

Wiedząc już, z jakimi stylami w świecie teczek możemy się spotkać, zadanie wyboru tej jednej jedynej staje się już nieco prostsze. Wiadomo, że jeśli mężczyzna na co dzień zobowiązany jest do noszenia eleganckiego stroju, to niezbyt ucieszy się ze sportowo wyglądającej listonoszki czy kopertówki. Za to aktówka lub neseser będzie strzałem w dziesiątkę. Kolejną kwestią, na którą warto zwrócić uwagę, jest jakość wykonania. Po pierwsze chodzi o szwy. Absolutnie nie mogą rozchodzić się lub być postrzępione. Najlepiej, jeśli będą jeszcze dodatkowo podklejone. Kolejna sprawa dotyczy zamku błyskawicznego. Idealne teczki skórzane posiadają metalowe zamki, które charakteryzują się o wiele lepszą trwałością niż ich plastikowe odpowiedniki. Taka sama zasada dotyczy wszelkich klamer, zatrzasków czy sprzączek – jeśli będą wykonane z metalu, mamy o wiele większą pewność, że ich posiadaczowi posłużą na znacznie dłużej niż słabe i nietrwałe dodatki plastikowe.