Jak odświeżyć włosy bez ich mycia?

Żyjemy w ciągłym pędzie. W pośpiechu robimy poranny jogging, biegniemy do pracy, aby tuż po niej odebrać dzieci z przedszkola, zrobić zakupy, ugotować obiad i posprzątać mieszkanie. Nic zatem dziwnego, że w tej nieustannej gonitwie brakuje nam czasu – a nierzadko także chęci – na to, aby regularnie dbać o swój nienaganny wygląd. W szczególności, kiedy problemem są przetłuszczające włosy. Na szczęście jest na to sposób! Suchy szampon Batiste to kobieca broń w walce z brakiem czasu i siły. Jego specjalnie dobrana receptura pozwala na błyskawiczne odświeżenie włosów. Co więcej, bez użycia wody, dodatkowych kosmetyków czy suszarki! Świeże włosy uzyskujemy w mniej niż minutę. Czy zatem, może być coś równie spektakularnego?

Jak działa suchy szampon Batiste?

Podstawowym składnikiem suchego szamponu jest drobny, biały proszek, który charakteryzuje się podwójnym działaniem. Nie tylko bowiem absorbuje nadmiar sebum, które wydziela skórę (to dlatego pasma są przyklapnięte i wydzielają nieprzyjemny zapach), ale również unosi je od nasady, dzięki czemu fryzura zyskuje nieprawdopodobną objętość. Suchy szampon Batiste (https://kosmetykomania.pl/firm-pol-1389285058-batiste.html) swoją funkcjonalność zawdzięcza skrobi ryżowej, która w porównaniu do talku czy skrobi ziemniaczanej, wyróżnia się lepszymi parametrami. Jest drobniutka, dzięki czemu nie pozostawia białych śladów, w szczególności u osób posiadających ciemne włosy. W związku z tym nie ma konieczności jego wyczesywania. Suchy szampon Batiste przyjmuje postać sprayu, dzięki czemu jego aplikacja jest bardzo prosta.

Dlaczego warto go mieć?

Pierwszym, niejako najważniejszym dowodem przemawiającym na jego korzyść jest błyskawiczne działanie. Nie wymaga bowiem ani wyczesywania, ani odczekiwania. Jedyne, co należy zrobić to popsikać, wmasować i gotowe. Poza tym, marka w odróżnieniu od innych, specjalizuje się tylko i wyłącznie w tego typu specyfikach, dzięki czemu może poszczycić się ogromną wiedzą i doświadczeniem. Nie bez powodu określa się, że grupa suchych szamponów Batiste wyznacza trendy i standardy w tej dziedzinie produktów. Potwierdzeniem tych faktów są liczne nagrody w plebiscytach. Co jeszcze przemawia na korzyść tego producenta? Kolejnym atutem jest niezawodność. Producent bowiem dokłada wszelkich starań, aby jego produkt funkcjonował bez najmniejszych zarzutów. Duży udział w tym zakresie odrywają dysze – odporne na zatykanie. Jeśli do tego wszystkiego dodamy bogatą różnorodność zapachów i wersji wzbogaconych, uzyskujemy kosmetyk idealny, doskonale wpisujący się w nowoczesne trendy.

Jak odświeżyć włosy bez mycia i suchego szamponu?

Jak odświeżyć włosy bez mycia i suchego szamponu?

Każdej z nas od czasu do czasu zdarza się gorszy dzień. Nie słyszymy budzika, a nasze włosy nie wyglądają dobrze. Jak je odświeżyć bez mycia i suchego szamponu? Oto praktyczne wskazówki dla każdej z nas.

Odświeżanie włosów suszarką

Warto skorzystać z suszarki. Włosy rozpuszczamy i delikatnie rozczesujemy grzebieniem o szeroko rozstawionych ząbkach. Następnie opuszczamy głowę w dół. Suszymy nasadę włosów i skórę głowy letnim powietrzem. Takie podsuszone włosy przeczesujemy palcami i wiążemy w luźny kok lub kucyk.

Z domowej szuflady lub szafki

Inny sprawdzony środek to mąka, puder dla dzieci lub transparenty, sypki puder. Przetłuszczone włosy delikatnie posypujemy pudrem lub mąką. Do tego celu możemy użyć na przykład małego sitka lub solniczki z dużymi dziurkami. Następnie biały pył dokładnie wyczesujemy. Jeśli mamy ciemne włosy do pudru dodajmy kakao. Dzięki temu unikniemy białego nalotu na ciemnych pasemkach.

Odświeżanie włosów bibułkami matującymi

Możemy też spróbować zdjąć cześć sebum i zanieczyszczeń przy pomocy bibułek matujących do twarzy. Bibułkę przykładamy zwłaszcza w okolicach przedziałka. Następnie postarajmy się trochę natapirować włosy. Dzięki temu nadamy im trochę życia.