Biżuteria to świetny sposób na uzupełnienie ubioru i ogólnego wyglądu. Istnieje wiele symboli i znaków, które są powszechnie używane do tworzenia wisiorków i talizmanów. Wiele razy te symbole są czymś więcej niż tylko pięknymi ozdobami. Piękno symboli polega na tym, że przekazują głębsze znaczenie bez użycia słów. Oto lista popularnych symboli w biżuterii, których znaczenia i pochodzenie mogą się okazać dość zaskakujące. W symbole bogata jest biżuteria złota, ale również srebrna i taka wykonana z innych metali. Ważne jest, aby wybrać taki symbol, który wyraża wartość bliską sercu.

Nieskończoność

Symbol nieskończoności, czyli przewrócona ósemka. W starożytnych Indiach i Tybecie symbol nieskończoności reprezentował doskonałość, dualizm i jedność między mężczyznami i kobietami. Symbolizował czas wracający do siebie i bez końca nad sobą, reprezentujący połączenie i równość mężczyzn i kobiet. Ten elegancki symbol, który dziś znamy, został wprowadzony przez XVIII-wiecznego angielskiego matematyka Johna Wallisa, aby przedstawić matematyczną koncepcję nieskończoności, która jest większa niż jakakolwiek liczba. Symbol nieskończoności oznacza niekończącą się przyjaźń, a miłość przedstawia jako wiecznie zapętlającą się historię, która nie ma początku ani końca. Biżuteria złota z symbolem nieskończoności jest idealnym sposobem na podkreślenie uczucia bezkresności oddania wobec wyjątkowej osoby lub idei.

Trójkąt

Ten symbol ma głębsze znaczenie niż tylko kształt, który pamiętamy z zajęć geometrii. W chrześcijaństwie trójkąty reprezentują trójcę Ojca, Syna i Ducha. Symbol trójkąta może mieć różne znaczenia w zależności od tego, jak jest skierowany. Ruchomy trójkąt skierowany do góry jest czasami nazywany ostrzem. Jest symbolem aspiracji lub wzrastania, męskiej siły i ognia. Trójkąt reprezentuje aspirację, rosnącą siłę i męski pierwiastek. Biżuteria złota z takim motywem to dobry pomysł na prezent dla dorastającego młodzieńca, aby mu się szczęściło w nadchodzących latach. Trójkąt skierowany w dół jest czasami nazywany kielichem. Jest symbolem wody (płynącej w dół), łaski niebios i łona ziemskiego. Jest to jeden z najstarszych symboli kobiecej boskości. Dwoistość trójkąta stanowi wspaniałe akcesorium, ponieważ można je zmienić zgodnie z nastrojem.

Krzyż

Krzyż jest najbardziej znany w swoim chrześcijańskim kontekście jako symbol ofiary i zbawienia w odniesieniu do śmierci Jezusa. Wielu nosi ten symbol jako dowód zaangażowania w wiarę chrześcijańską. Uważa się również, że krzyż chroni przed wpływami złych mocy.