Torebka nie tylko dopełnia stylizację, ale jest po prostu przydatnym gadżetem, do którego schowasz portfel, dokumenty, klucze, telefon, chusteczki, kosmetyki, przekąskę i wiele innych, niezbędnych podczas wyjścia z domu przedmiotów. Trzeba jednak pamiętać, że nie każda torebka będzie pasować do każdej okazji. Najlepiej mieć w szafie kilka różnych modeli, dzięki którym nie popełnimy nigdy faux pas.

torba damskaNajczęstszym kryterium doboru jest zazwyczaj aspekt praktyczny. Sprawdzamy, czy torebka jest wystarczająco pojemna, ile ma kieszonek, jak szerokie dno, czy łatwo się ją nosi, czy posiada dodatkowe schowki. Jest to szczególne ważne w przypadku, gdy mamy przy sobie dużo różnych akcesoriów, np. na spacerze z dziećmi.

Kobiece torebki znoszą często całkiem sporo ciężarów, dlatego powinny mieć szerokie i wytrzymałe paski oraz dodatkowe, mniejsze uszy, które ułatwią jej przenoszenie. Torba listonoszka to świetny kompromis pomiędzy małym a dużym modelem. Jest idealna na co dzień i zdoła pomieścić wszystkie najbardziej potrzebne przedmioty, których używamy każdego dnia. Torebka w kształcie worka nadaje się np. na treningi, kiedy na szybko wrzucamy do środka dres i buty. Jeżeli wolisz trzymać torebkę w dłoni, wybierz raczej model z wygodnymi rączkami. Najlepsze są modele wyposażone w zaczepy, do których możesz przypiąć dłuższy pasek na ramię.

Bardzo ważny jest rodzaj materiałów, z których została wykonana torebka. Ma to znaczenie dla jej funkcjonalności oraz trwałości. Decyduje też o tym, kiedy dany model można użyć w stylizacji. Najtrwalsze surowce to zdecydowanie naturalna skóra, np. krokodyla, bydlęca, z aligatora. Torba listonoszka uszyta z tego materiału nie tylko wytrzyma długie lata, a nawet dziesięciolecia, ale przede wszystkim nabierze z czasem szlachetnej patyny. Kluczowe znaczenie dla trwałości ma także jakość szwów - jeżeli poszczególne części torby zostały uszyte niedbale, torba będzie wymagała naprawy. Jakość egzemplarza podwyższa wszyta podszewka - najlepiej wykonana z trwałego nylonu.