Kolczyki, bransoletki, pierścionki, wisiorki i zawieszki to przedmioty, które kobiety kochają najbardziej. Często jednak mamy do czynienia z sytuacją kiedy to nadchodzi moment wyjścia na imprezę czy randkę a nasza cudowna kolekcja biżuterii zamienia się w puszkę Pandory, w której nie można zupełnie nic odnaleźć. Zachowanie porządku, szczególnie w kwestii organizacji i przechowywania biżuterii to często przykry obowiązek, którego wolimy unikać. Dziś jednak pokażemy jak skutecznie, szybko i łatwo uporządkować i przechowywać nasze świecidełka.

Woreczki z organzy

Pierwszym i zarazem najprostszym w egzekwowaniu rozwiązaniu jest oczywiście wkładanie bransoletek, pierścionków czy kolczyków w stylowe woreczki organza. Tego typu woreczki są takie, stylowe i idealnie nadają się do przechowywania małych rzeczy takich jak właśnie biżuteria. Dodatkowym plusem woreczków organza jest fakt, że z powodzeniem możemy je wykorzystać chcą podarować komuś jakiś mały prezent. Drobne podarki zapakowane w woreczek z organzy to zdecydowanie lepszy pomysł niż jakieś drogie, jednorazowe pudełka czy pakunki, które zaraz po otworzeniu trzeba będzie wyrzucić.

Szuflada z organizerem

Kolejnym niezwykle efektownym sposobem na przechowywanie biżuterii jest zakup organizera do naszej szuflady. W ten sposób, niewielkim kosztem, będziemy w stanie układać naszą piękną biżuterię w obrębie małych komór umieszczonych jedna koło drugiej w naszej szufladzie. W ten sposób, gdy tylko wysuniemy szufladę w celu znalezienia odpowiednich kolczyków - cały przekrój biżuterii stanie przed naszymi oczami. Dla tych, którzy dysponują większym budżetem zachęcamy do zainteresowania się specjalnymi komodami z wbudowanym organizerem na biżuterię. Tego typu rozwiązanie jest o wiele droższe, ale oferuje takie dodatki jak podświetlenie czy wyściełane delikatnym materiałem podłoże.

Stojak na biżuterię

Naszą ostatnią propozycją na organizację biżuterii jest stojak. Tego typu konstrukcja przypomina gałęzie drzewa, na których możemy zawiesić pierścionki, wisiorki i bransoletki. Pomimo swojej funkcji jaką jest uporządkowanie biżuterii i trzymanie jej w jednym miejscu zaraz pod ręką, stojak na biżuterię doskonale sprawdzi się w roli świetlistej ozdoby. Uzupełniony naszą biżuterią, będzie wyglądał jak obwieszona diamentami choinka, idealna na każdą porę roku :)

Pstrokate pudełko na biżuterię ozdabiane kryształkami

Warto pamiętać, że to tylko niektóre z pomysłów na organizację biżuterii. Wiele z tych rozwiązań możemy dopasować do siebie, tworząc własne odpowiedniki DIY. Tak naprawdę w tej kwestii wszystko zależy od naszej wyobraźni a przedstawione sposoby mogą stanowić tylko inspirację do czegoś większego.