W tenisa gra wiele osób i z roku na rok zainteresowanych tym sportem przybywa. Wszystko za sprawą prostoty zasad, a także niezmiernie ciekawej rywalizacji jaka nas czeka w tej grze. W dodatku tenis stał się w ostatnich latach bardzo powszechnie dostępną grą, w którą zagrać może praktycznie każdy. Podstawą wyposażenia do gry w tenisa ziemnego będzie oczywiście odpowiednia rakieta tenisowa. Dobrze dobra rakieta do tenisa będzie w stanie nam pomóc w szybszym rozwoju w tym sporcie, a błędnie dobrana może wprost przeciwnie – nasz rozwój mocno skomplikować i często wręcz zatrzymać.

Początkujący tenisiści często gubią się w gąszczu niezmiernie ciekawych rakiet do tenisa. Ich wybór jest olbrzymi, a często podawane parametry niewiele nam mówić, gdy rozpoczynamy dopiero przygodę z tenisem. Wybór rakiety nie jest trudny, ale możemy go sobie znacząco ułatwić jeżeli wybierzemy rakietę, którą posługuje się na przykład nasz ulubiony tenisista. Bez względu na to czy będzie to Djokovic czy Federer na pewno wybór taki będzie trafiony pod jednym warunkiem – parametry techniczne, jak również rozmiar rakiety muszą być dopasowane perfekcyjnie do nas. Na wstępie musimy przede wszystkim określić nasz styl gry. Jeżeli uderzenia wyprowadzamy raczej z dużym zamachem odpowiednie dla nas będą rakiety cięższe, których balans skierowany jest w kierunku centrum rakiety. Gracze preferujący raczej krótki zamach przy uderzeniu tenisowym powinni wybierać lekkie rakiety, który są wyważone idealnie na główkę. Dobranie pod tym kątem parametrów z pewnością poprawić może bezpośrednio nasze wyniki sportowe jeżeli jesteśmy już na bardziej zaawansowanym poziomie. W przypadku tenisistów amatorów ma to nieco mniejsze znaczenie, ale również istotne są parametry takie jak waga rakiety, a przede wszystkim wygoda trzymania rączki i rozmiar jej główki. Finalnie od tych właśnie parametrów zależało będzie jak wiele się nauczymy i jak szybko zdobędziemy nowe umiejętności.

Wybranie rakiety do tenisa na pewno sprawi nam na początku nieco problemu. Korzystając jednak z wygodnej wyszukiwarki będziemy mogli wpisać pewne istotne dla nas parametry rakiety i przefiltrować olbrzymi ich wybór. Dzięki temu zawężamy pole poszukiwania do kilkunastu lub być może nawet tylko kilku konkretnych modeli rakiet. W kwestii doboru rakiety służą poradą również pracownicy sklepu. Zakup profesjonalnej rakiety tenisowej i odpowiedni jej naciąg na pewno stanowić będą podstawę zarówno w treningach amatorskich jak również w profesjonalnej grze.