Niezależnie, czy blizna jest wynikiem skaleczenia, czy śladem po przebytej operacji, pewne jest jedno – nie zdobi ona naszej skóry. Zwłaszcza gdy mamy do czynienia z blizną wypukłą, która nieco wystaje ponad powierzchnię skóry. Niektóre z nich są wielkości takiej jak pierwotny uraz, inne potrafią rosnąć wraz ze skórą. Czy to blade, czy wyraźnie czerwone – rzucają się w oczy, zwłaszcza jeśli znajdują się w miejscach, które chętnie odkrywamy – na rękach, szyi, twarzy. Na szczęście dzięki osiągnięciom współczesnej medycyny możliwe jest usuwanie blizn. Dziś dostępne również w mniejszych miastach takich jak Bielsko – Biała, skąd pochodzi lekarz, który opisał nam cały proces usuwania blizn.

Laser niezastąpiony w usuwaniu blizn

Na początek konieczne jest dokładne przyjrzenie się bliźnie oraz innym bliznom, jeśli pacjent takie posiada. Ważne jest poznanie przyczyn powstania i czasu gojenia. To pozwoli na dobranie najlepszej, najskuteczniejszej metody leczenia w danym przypadku. Zastosowanie w wielu przypadkach będą miały lasery frakcyjne, a przy bardzo opornych bliznach bromkowo – miedziane. Dodatkowo stosowane są preparaty, które mają na zadanie doprowadzenia do rozpadnięcia kolagenu tworzącego przerost blizny. Ważna jest to precyzja, tak aby dobrać odpowiednią siłę działania urządzeń i preparatu – zbyt mała nie da efektu, zbyt duża może doprowadzić do powstania nowej blizny. Pomocą bywają także inne narzędzia i lasery, te dobiera się zwykle na dalszym etapie terapii, według uznania lekarza, ponieważ każda skóra reaguje indywidualnie i może wymagać nieco innego traktowania.

Oczekiwanie na efekt

Ważny jest fakt, że usuwanie blizn to nie proces jednorazowy. Nie pomogą nawet 2, 3 zabiegi. Czasami konieczne jest przeprowadzenie aż dziesięciu, aby uzyskać pożądany efekt. Wymagana jest więc cierpliwość. Jeśli jednak jesteśmy gotowi w to zainwestować i trochę poczekać, po bliźnie, która wyraźnie odróżniała się od reszty skóry wypukłością i kolorem może nie pozostać większych śladów. W wielu przypadkach usuwanie blizn sprawia, że skóra w tym miejscu wygląda jak nowa.

Więcej na temat usuwania blizn można dowiedzieć się stąd: http://www.estina.pl/twoj-problem/blizny.