Często zapomina się o tym, że to co jest pozornie nieważne, tak naprawdę odgrywa bardzo ważną rolę w tworzeniu całości. Jednym z takich dosyć dobrze obrazujących to zjawisko jest mały palec u nogi. Ten najmniejszy i często uważany za niepotrzebny. Istnieją hipotezy, że być może kiedyś w wyniku ewolucji złączy się z palcem obok niego, jednakże nadal będzie występował, dlaczego? Jego brak powodu u ludzi poczucie niestabilności. Tak mały element w naszym ciele odpowiada za prawidłowe utrzymanie równowagi. Oczywiście jeżeli się go straci, to nadal można normalnie chodzić. Niestety nigdy nie będzie można startować w biegach ponieważ szybkie bieganie będzie niemożliwe. W przypadku sportowców bardzo dużą wagę przywiązuje się do ich wyposażenia. Osoby grające w tenis dużą uwagę przykuwają do wyboru odpowiedniej rakiety. Mimo wszystko – nie tylko ona jest ważna.
Zaawansowani zawodnicy wykorzystują do poprawy swojej gry liczne dodatki, ponieważ to poprawia zdecydowanie jakości ich gry, są to wymyślne ułatwienia takie jak tłumiki drgań, dzięki którym poprawia się czucie, wchłaniające pot owijki, które poprawiają chwyt rakiety i można się nie zamartwiać wyślizgnięciem się rakiety z dłoni oraz chroniące przed potem opaski na nadgarstki i czoło. Chociaż w tenisa można grać w różnych rodzajach butów, najlepiej przeznaczonych stricte do gier sportowych, to mimo wszystko najczęściej stosuje się specjalne buty tenisowe o szerokich i płaskich podeszwach pomagających w utrzymaniu stabilnej pozycji oraz podwyższonym przodem chroniącym je przed szybkim zużyciem. Uwagę butom tenisowym poświęcają coraz częściej nie tylko zawodowi gracze, którzy uczęszczają na takie zawody jak Australian Open, Roland Garros, Wimbledon oraz US Open, ale także amatorzy i pasjonaci gry w tenisa, ponieważ doceniają ich praktyczność i to, że choć można grać w innym obuwiu to buty tenisowe pozostają niezastąpione.
Oprócz butów tenisowych, gracz potrzebuje już kilkakrotnie wymienianej i niezbędnej rakieto do tenisa oraz piłeczek. Piłki do tenisa składają się z dwóch połączonych ze sobą połówek wulkanizowanego kauczuku pokrytych mieszanką filcu i sztucznego włókna. chociaż podczas gry stosuje się piłki w kolorze żółtym, przepisy dopuszczają również możliwość grania białymi piłkami. W przeszłości znane są rozgrywki, podczas których używane były piłki czarne. Ciekawy jest fakt dlaczego wprowadzone zostały piłki żółte. Wszystko dlatego, że ponieważ badania wykazały, że są one lepiej widoczne dla widzów przed telewizorami, stąd w 1972 roku wprowadziło je ITF. Tak więc podsumowując – każdy przyszły gracz tenisa ziemnego musi pamiętać o najważniejszych jego elementach, czyli rakieta tenisowa, piłki (najlepiej żółte) oraz oczywiście buty tenisowe, które pomagają w utrzymaniu stabilnej pozycji podczas gry. Mimo wszystko na początku nauki można je zastąpić innym butami sportowymi.