Do zabawy w rycerzy i księżniczki nie trzeba wiele. Czasem wystarczy stół, pod którym można się schować, a reszty dopełni wyobraźnia. Jeśli jednak dzieci mają bawić się na dworze, warto żeby miały jakieś bezpieczne zabawki, które pozwolą przenieść się na kilka radosnych chwil do dziecięcego średniowiecza. Przydatnym elementem takiej zabawy mógłby być namiocik dziecięcy, który na ten czas zostałby prawdziwym namiotem rycerskim. Taki element mógłby wprowadzić sporo urozmaicenia do codziennej dziecięcej zabawy.

Rycerze i księżniczki

W innej wersji zabawy namiocik może stać się wieżą, z której rycerz musi uwolnić uwięzioną w niej księżniczkę. Jeżeli w zabawie brałby udział dorosły, jest to świetny moment na przeczytanie dzieciom jakiejś średniowiecznej legendy o rycerzach i księżniczkach, która wprowadziłaby do zabawy odpowiedni nastrój. Rozszerzeniem zabawy może być później rysowanie motywów zaczerpniętych z czytanej dzieciom legendy. Tego rodzaju zabawa sprawi, że dzieci o wiele lepiej zapamiętają jej treść. Istnieje wówczas duże prawdopodobieństwo, że będą za jakiś czas chciały kontynuować zabawę, z wykorzystaniem kolejnej przeczytanej przez dorosłego legendy,

Jeden namiot – wiele zabaw

Wprawdzie  w sprzedaży są obecnie modele z różnymi nadrukami, imitującymi murowane wieże, cyrkowe namioty i wiele innych miejsc, najprościej jest kupić zwykły kolorowy namiocik, np. na http://www.multistore.pl/namiot-dla-dzieci,c30.html. Będzie on mógł służyć dzieciom do rożnych zabaw, nawiązujących do różnych epok.