Jazdy na rowerze ponoć nigdy się nie zapomina. Raz opanowana umiejętność sprawnej jazdy i utrzymywania równowagi zostaje z nami na całe życie. Im wcześniej rozpoczniemy naukę, tym mniej czasu ona zajmie. Warto zatem przyzwyczajać do jazdy już dwuletnie dzieci- na początek wystarczą rowerki biegowe. Po kilku miesiącach oswajania z równowagą maluchy spokojnie będą w stanie przesiąść się na zwykły rower dwukołowy.

Sporty rowerowe pomagają utrzymywać dobrą kondycję, ale również są świetnym sposobem na spędzanie wolnego czasu. Rodzaj jazdy musi odpowiadać naszym osobistym upodobaniom, a także możliwościom czysto fizycznym. W zależności od wybranej dyscypliny, sportowiec wymaga odpowiedniej ochrony, czyli po prostu dobrej odzieży. Współczesne stroje do jazdy na rowerze są produkowane przy pomocy zaawansowanej technologii, aby zapewniać maksimum komfortu podczas jazdy. Profesjonalni rowerzyści szczególnie cenią sobie jednego z uznanych światowych producentów, znaną na całym świecie markę Odlo, która szyje odzież z zaawansowanych materiałów uwzględniających potrzeby sportowców.

marka odlo

Sporty rowerowe różnią się miedzy sobą, jednak najwięcej emocji wzbudza kolarstwo szosowe. To właśnie ta dyscyplina doczekała się najwięcej turniejów (chyba każdy słyszał o ‘Tour de France’, czy ‘Tour de Pologne’). Sporo fanów ma również kolarstwo górskie, które należy do sportów wysiłkowych i wymaga żelaznej kondycji oraz dobrego przygotowania.

Marka Odlo stworzyła linię wkładek ochronnych dla miłośników dwóch kółek. Wkładki poprawiają znacznie komfort jazdy i nadają się zarówno dla amatorów, jak i profesjonalistów. Projektanci Odlo opracowali trzy rodzaje wkładek, z czego każda jest polecana do innych dyscyplin. Różnią się między sobą grubością i zastosowanymi w konstrukcji piankami. Rodzaj wkładki rowerzyści dobierają na podstawie poziomu fizycznej aktywności oraz ilości czasu spędzanego na przejażdżkach. Sportowcy, którzy lubią intensywną, a przy tym długą jazdę, będą potrzebować Ultimate Protection 3D, czyli ochrony grubości 14 mm. W przypadku krótszych podróży lepiej sprawdzi się wkładka Soft Protection pokryta laminatem z zewnętrzną warstwą Odlo Cubic. Rowerzyści celujący w dyscypliny pomiędzy jazdą ekstremalną, a rekreacyjną mogą śmiało wybierać trzeci typ wkładki zaprojektowany przez Odlo, czyli High Protection.