W przeciągu ostatnich sezonów większość projektantów skupiła się na wygodzie obuwia, a przykładem tego są buty Twinset. Pojawiło się bardzo dużo botków, sandałów i pantofli, które nie tylko mają płaską podeszwę, ale także są pozbawione wszelakich rzemyków i zamków, pozwalając założyć takie obuwie bez żadnego zapięcia. Ponadto dziś, eleganckie panie nie muszą krępować się zakładania trampek czy tenisówek, ponieważ jest to bardzo popularne obuwie zakładane nawet do sukienek.

Buty na koturnie i wysokiej podeszwie

Każda kobieta wie o tym, jak wygodne są buty na koturnie. W odróżnieniu od szpilek, ciężar w takim obuwiu rozkłada się równomiernie, a więc, spędzenie całego dnia w takich butach nie sprawia żadnego dyskomfortu. Ponadto, obuwie na koturnie również wizualnie podnosi sylwetkę i wydłuża nogi. Dlatego właśnie światowi projektanci wybrali wysoką podeszwę jako kierunek dla obuwia w tym sezonie, co można zauważyć między innymi wśród butów Twinset. W asortymencie wielu producentów można znaleźć różne warianty takiego obuwia. Popularne są rozmaite sandały na koturnie, botki oraz klapki. Przy tym, często można spotkać wysoką podeszwę z drzewa korkowego, a także czarną podeszwę z tworzywa sztucznego, która posiada protektor. Warto także zauważyć, że takie buty są bardzo trwałe, ponieważ wysoka podeszwa zabezpiecza je przed niszczeniem, brudem oraz wilgocią. dwie dziewczyny w butach twinset

Niestandardowe materiały

Wszystkie koneserki mody wiedzą już o tym, że teraz bardzo popularne jest obuwie wykonane z przezroczystego tworzywa sztucznego. Jednak w ubiegłych sezonach materiał ten używany był przeważnie do produkcji baleryn i sandałów, natomiast w tym roku planowana jest moda na kozaki i botki z tego typu materiałów. Ponadto, obecnie bardzo powszechne są buty na przezroczystym obcasie, który stwarza bardzo ciekawy efekt wizualny. W tym sezonie także modne jest obuwie wykonane z materiałów o nietypowym zabarwieniu. Na przykład, niektóre buty Twinset produkowane są z materiału o wzorze sierści zebry. Także powszechne są inne wzory animalistyczne, między innymi skóra krokodyla.

Buty sportowe i wojskowe

Tak, jak już było wspomniane wcześniej, w tym sezonie obowiązkowym elementem garderoby każdej kobiety są buty sportowe. Przy tym, warto spróbować łączyć style, zakładając tenisówki lub trampki do spódnic i sukienek. Osoby, które chcą nabyć bardzo ciekawe modele obuwia sportowego, powinny sprawdzić buty Twinset. W ofercie tego producenta można znaleźć bardzo wygodne i atrakcyjne trampki udekorowane ciekawymi obrazkami, a także bez żadnych ozdób. Ponadto, w asortymencie Twinset znajdują się specjalne buty do biegania. Innym trendem, który nadal obowiązuje, są wysokie buty wojskowe. Takie obuwie występuje w bardzo wielu wariantach. Niektórzy producenci proponują modele bardzo zbliżone do prawdziwych glanów lub traperów. Natomiast inne marki oferują obuwie stylizowane, które jest lżejsze od oryginalnych butów wojskowych, i może być wykonane z innych materiałów, na przykład ze skóry lakierowanej. Miedzy innymi wojskowe buty Twinset to bardzo ciekawe obuwie stylizowane.