Na rynku kosmetycznym odnajdziemy setki podkładów przeznaczonych do różnego rodzaju cery kobiecej. Wśród wszystkich podkładów na specjalną uwagę zasługuje podkład Rimmel Stay Matte , który zyskał ostatnio sporą popularność, co widać chociażby po liczbie recenzji tego produktu na popularnych blogach i vlogach. Skąd tak duża popularność podkładu? Na sukces podkładu Rimmel Stay Matte składa się kilka elementów: przede wszystkim świetna konsystencja, wytrzymałość, dobre krycie, szeroki wybór odcieni, a także przystępna cena. Warto przyjrzeć się pokrótce każdej z tych cech.

Konsystencja

Wiele osób recenzujących ten podkład, zwraca uwagę na konsystencje, która przypomina mus. Pomimo swojej rzadko spotykanej wśród podkładów gęstości, Rimmel stay matte z łatwością rozprowadza się na skórze. Wystarczy małą ilość podkładu (dosłownie kropelka) dokładnie rozprowadzić po twarzy, aby zapewnić sobie doskonały efekt. Dzięki matującemu pudrowi, który jest jednym ze składników podkładu, fluid zapewnia wysoką jakość krycia, a także niweluje efekt świecenia się skóry (dzięki obecnemu w składzie kaolinowi).

Kolor

Podkład Rimmel Stay Matte dostępny jest w wielu kolorach, które z łatwością można dopasować do rodzaju cery. Od podchodzącego pod brąz 300 Sand po różowy kolor: 201 Classic Beige i nieco jaśniejszy róż 091 Light Ivory. Każda z Pań z pewnością znajdzie odpowiedni kolor dla siebie.

Wytrzymałosć

Podkłady Rimmel Stay Matte charakteryzują się dużą wytrzymałością, nawet do kilku godzin przy aktywnym trybie dnia. Warto jednak zwrócić uwagę na to, czy kolor podkładu został odpowiednio dobrany do naszej cery. Panie o delikatnej, porcelanowej skórze powinny zainteresować się nieco jaśniejszymi odcieniami (100 Ivory, 091 Light Ivory). Z kolei kobiety o ciemniejszej karnacji powinny skłaniać się ku kolorach podchodzących pod bardziej intensywny róż lub brąz. Dobierając fluid pod kątem naszej cery, zapewnimy sobie na dłużej efekt krycia.

Cena

Kolejną zaletą fluidu Rimmel Stay Matte jest cena, która wacha się w granicach kilkunastu/kilkudziesięciu złotych za tubkę 30 ml. Zdecydowanie bardzo przystępna cena jak na tak wysokiej jakości fluid.

Opakowani

Dla niektórych może to być szczegół, warto jednak zwrócić uwagę, że opisywany podkład Rimmel został umieszczony w plastikowej tubce, co jest niezwykle wygodne podczas nakładania, szczególnie gdy fluid jest już na wykończeniu. W przeciwieństwie do podkładów w szklanych tubkach, te w plastikowych dają możliwość dokładnego wyciśnięcia preparatu, gdy tego jest już mało w opakowaniu. Podsumowując: podkład Rimmel Stay Matte to świetnej jakości fluid, który pomimo swojej gęstej konsystencji, zapewnia wysoką jakość krycia przez wiele godzin. Dodatkowym atutem jest niska jak na fluidy cena, szeroki wybór kolorów - od bardziej intensywnych odcieni, po nieco jaśniejsze - oraz wygodne, plastikowe opakowanie. Każda z Pań, o ile nie miała wcześniej do czynienia z tym podkładem, powinna go wypróbować. Z pewnością przypadnie jej do gustu.