W ciągu ostatniej dekady jako społeczeństwo postanowiliśmy lepiej dbać o siebie i nasze środowisko. W związku z tym produkty ekologiczne zyskały ostatnio na popularności, zwłaszcza w świecie piękności. Organiczne produkty do włosów są obecnie powszechnie dostępne zarówno w salonach fryzjerskich i kosmetycznych, jak i supermarketach. To zdecydowanie bardzo dobry trend, ponieważ kosmetyki naturalne do włosów, ciała i twarzy mają kilka istotnych zalet.

Łagodniejsze dla skóry

Tradycyjne produkty zawierają substancje chemiczne i inne syntetyczne składniki, które mogą podrażniać skórę głowy i każdą inną skórę, z którą ma kontakt. Z drugiej strony organiczne produkty do włosów zawierają naturalne składniki, takie jak białka, witaminy, olejki eteryczne i ekstrakty owocowe. Niezależnie od tego, czy mamy specyficzną alergię, czy jesteśmy po prostu podatni na podrażnienia, to kosmetyki naturalne do włosów, ciała i twarzy są odpowiednim wyborem.

Zdrowsze włosy

Kosmetyki

Substancje chemiczne zawarte w tradycyjnych produktach do włosów mogą nie tylko podrażniać skórę głowy, ale z czasem mogą również uszkodzić włosy. Na przykład, często pozbawiają je wilgoci, powodując, że stają się podatne na złamanie. Tradycyjne odżywki często zawierają produkty petrochemiczne, które sprawiają, że włosy są jedwabiście miękkie, ale jednocześnie coraz bardziej zniszczone. Niektóre organiczne produkty do włosów działają odwrotnie. Dają włosom składniki odżywcze, których te potrzebują, aby stać się pięknymi, zdrowymi i silnymi bez użycia produktów petrochemicznych, takich jak silikon.

Zdrowsza skóra

Nasza skóra pochłania około 60 procent tego, co na nią nakładamy. Tak więc używając syntetycznych produktów sprawiamy, że część ich składu przenika wprost do naszego organizmu – a to może być szkodliwe dla zdrowia. Stosując organiczne produkty eliminujemy to niepotrzebne spożycie substancji chemicznych.

Zdrowsze środowisko

Niezależnie od ilości chemikaliów, które nie są wchłaniane przez włosy i skórę, większość nich jest spłukiwanych do kanalizacji, skąd mogą zanieczyścić zarówno wodę, jak i glebę. Kosmetyki naturalne do włosów, ciała i twarzy nie zawierają syntetycznych chemikaliów, a więc są bezpieczne dla środowiska. Tekst powstał we współpracy z Henny.pl