Na rynku produktów odzieżowych znajdziemy dwa podstawowe typy bluz typu sportowego. Są to bluzy z kapturem i bez kaptura, czyli bluzy typu crewneck, z gładkim wykończeniem pod szyją. Obie wersje bluz sportowych dostępne są w wariantach z zamkiem i bez zamka. W tym drugim przypadku są to bluzy zakładane przez głowę. Doskonałym przykładem dla zobrazowania różnorodności bluz typu sportowego są bluzy damskie Prosto, które występują w każdym z wymienionych wyżej wariantów. A na jaki model bluzy warto się zdecydować? Czy bluzy z kapturem są zawsze lepszym wyborem od bluz pozbawionych tego typu dodatku?

Zalety bluzy z kapturem

szara bluza damska z kapturemNajwiększą zaletą bluz wyposażonych w kaptur jest możliwość osłonięcia głowy na wypadek niesprzyjającej aury. Bluzy damskie Prosto z kapturem najczęściej wykonane są z tkanin o nieco większej gramaturze, przez co oferują lepszą izolację termiczną, zwłaszcza w porównaniu z cieńszymi bluzami typu crewneck. To spora zaleta tego typu produktów. Można zatem powiedzieć, że jeżeli zależy Ci na znalezieniu praktycznej i ciepłej bluzy na chłodniejsze miesiące roku, znajdziesz ją wśród bluz damskich Prosto, które fabrycznie zostały wyposażone w kaptur. Bluzy z kapturem to także dobra alternatywa dla przejściowej kurtki, zwłaszcza gdy na zewnątrz jest sucho, a prognozy pogody nie przewidują opadów deszczu. Pamiętaj, że bluzy nie są wodoodporne i jeśli zacznie padać, szybko nasiąkną wodą.

Zalety bluzy bez kaptura

Podstawową zaletą tego typu bluz jest niższa waga i bardziej dopasowany krój, przez co bluzy crewneck oferują zwykle nieco wyższą wygodę użytkowania, zwłaszcza w cieplejszych okresach roku. Gdy zrobi się chłodniej i sięgniesz po kurtkę, damska bluza Prosto typu crewneck lepiej dopasuje się do takiego stroju. W przypadku bluz z kapturem będziesz musiała wyciągnąć go na wierzch kurtki, inaczej na plecach pojawi Ci się nieestetyczny garb. Bluzy damskie Prosto bez kaptura to większa swoboda ruchów, lepsze dopasowanie i mniejsza waga, co w pewnych sytuacjach życia codziennego może okazać się sporą zaletą.