Kiedy sięgnąć po sandały robocze?

Ze względu na specyfikę niektórych zawodów, praca w częściowo odsłoniętym obuwiu zapewniającym dobrą wentylację stopy, nie wydaje się niczym niewłaściwym. Sandały robocze chętnie wybierane są m.in. przez osoby pracujące w większość zawodów medycznych, przez osoby zatrudnione w salonach kosmetycznych, w zakładach fryzjerskich, w ośrodkach SPA i wielu innych miejscach. Co ciekawe, po obuwie z częściowo odsłoniętą cholewą coraz chętniej sięgają również osoby pracujące w terenie, na przykład pracownicy budowlani. Takie obuwie w czasie lata gwarantuje większy komfort pracy, ograniczając zjawisko nadmiernego pocenia i przegrzewania się stóp.

Rodzaje sandałów roboczych

Najpopularniejszym modelem tego typu obuwia są drewniaki, czyli specjalistyczne obuwie zawodowe o drewnianej, odpowiednio wyprofilowanej podeszwie i skórzanej, często perforowanej cholewie. Dzięki odpowiedniemu wyprofilowaniu podeszwy, wykonywanie pracy stojącej staje się mniej obciążające dla kręgosłupa, a zatem buty tego typu chętnie wybierane są przez osoby wykonujące właśnie taki rodzaj pracy. Po drewniaki często sięgają osoby wykonujące zawód fryzjera, kosmetyczki czy pielęgniarki.

Wykonanie

Wykonane z elastycznego tworzywa klapki, to kolejny przykład popularnego typu sandałów roboczych. Tego typu obuwie charakteryzuje się wodoodpornością i dużą łatwością w czyszczeniu. Buty tego typu sprawdzą się podczas realizacji prac w ogrodzie, a także różnorodnych prac w terenie. Dzięki solidnej konstrukcji podeszwy, sandały robocze tego typu dobrze zabezpieczają stopy przed ryzykiem przypadkowego skaleczenia, chronią przed wilgocią, a jednocześnie gwarantują wysoki poziom wentylacji, gwarantując wysoki komfort pracy w wysokich temperaturach powietrza.

W sprzedaży znajdziemy również ochronne sandały robocze z mocniej zabudowaną cholewką, ze specjalną ochroną na palce, które sprawdzą się przy realizacji różnorodnych prac w terenie. Po tego typu obuwie mogą sięgać m.in. pracownicy budowlani, osoby pracujące w firmach zajmujących się konserwacją terenów zielonych czy pracownicy drogowi.