Zastanawiasz się, co zrobić, aby Twój plecak wyglądał atrakcyjnie, nawet po kilku semestrach? Poniżej przedstawiamy kilka rad, jak dbać o plecak do szkoły.

Odpowiedni ciężar

Wybierając plecak do szkoły, zwróć uwagę, jaki ciężar będziesz wkładać do poszczególnych komór. Plecak do szkoły przeznaczony jest przede wszystkim do transportu artykułów szkolnych, zeszytów i książek, jednak zdarza się, że uczniowie pakują do plecaka dodatkowe gadżety, śniadanie czy strój na WF. Aby plecak do szkoły nie zepsuł się po pierwszym semestrze, warto zakupić taki, którego materiał będzie na tyle wytrzymały, by utrzymać wszystkie szkolne przybory. Starajmy się nie wkładać zbyt wiele do plecaka – codzienne pakowanie produktów po sam czubek torby, może doprowadzić do przetarcia się materiału, poluzowania szwów oraz nieestetycznego zniekształcenia fasonu.

Regulacja pasów

Podczas użytkowania plecaków, należy pamiętać o odpowiedniej regulacji pasów naramiennych. Zbyt długie i rozciągnięte pasy, mogą powodować zmianę kroju plecaka, nienaturalne wyciągnięcie materiału oraz niebezpieczne w skutkach, wady postawy ucznia. Plecak do szkoły powinien mieć dostosowane pasy do wzrostu dziecka oraz do ilości przenoszonego ciężaru. Im cięższy plecak, tym wyżej powinien się znajdować na naszych plecach. Profesjonalny plecak do szkoły to taki, który posiada wiele funkcji ułatwiających dopasowanie do sylwetki ucznia. Dzięki takim rozwiązaniom, plecak będzie użytkowany zgodnie z założeniami i zagwarantuje atrakcyjny wygląd przez wiele miesięcy.

Konserwacja

Ostatnią, ale równie ważną kwestią decydującą o wytrzymałości i wyglądzie plecaka, jest jego konserwacja. Plecak do szkoły, jak każdy inny przedmiot, należy czyścić i chronić od wielu czynników zewnętrznych. Jak czyścić plecak do szkoły? Przede wszystkim zgodnie z zaleceniami producenta, ale także w substancjach odpowiednich do danego tworzywa. Warto również pamiętać, aby nie moczyć zbytnio plecaka, nie pozostawiać przez długi czas na słońcu i w deszczu. Do codziennej pielęgnacji należy również w miarę możliwości dbanie o to, aby plecak do szkoły był odkładany na swoje miejsce, (a nie rzucany) oraz wykorzystywany wyłącznie do przenoszenia artykułów szkolnych.