Dla znacznej części osób, kalosze damskie przywołują na myśl sobotniego wypadu do lasu na grzyby. I choć kiedyś służyły żołnierzom do ochrony stóp przed błotem i wodą w okopach, tak dzisiaj ich funkcja sięga znacznie dalej. Współcześnie bowiem doceniamy ich walory użytkowe, jak i wizualne, czego najlepszym dowodem jest fakt, iż stanowią chętnie wykorzystywaną propozycję uzupełniającą codzienne stylizacje. Z dumą goszczą w garderobach gwiazd i celebrytów, nie stronią od nich także zwykłe kobiety, dla których modny wygląd, jak i funkcjonalne dodatki stanowią o podstawowych atutach dobrze dobranego outfitu.

Feria barw i wzorów

Kalosze damskie występują w wielu wariantach kolorystycznych, stylistycznych i wzorniczych, stąd też dopasowanie idealnego fasonu spełniającego wszystkie, nawet najbardziej wyszukane gusta, naprawdę nie stanowi najmniejszego problemu. Mając do wyboru tak szeroką gamę modeli, nie straszna będzie jesienna plucha. Do wyboru mamy zarówno wysokie, jak i niskie kroje. Te pierwsze stanowią interesującą propozycję, która nie tylko zabezpieczy przed deszczem, ale również okaże się świetnym alternatywą dla kozaków – o ile oczywiście pogoda za oknem na to pozwoli. Co więcej, stawiając na wysokie kalosze damskie, możemy być pewni, że optycznie wysmuklą sylwetkę i dodatkowo wydłużą nogi. Kolejną propozycję stanowią modele za kostkę, których uniwersalność zastosowania stanowi o najważniejszym atucie. Z powodzeniem można sięgać po nie w zastępstwie botków i sztybletów, zapewniając modny i funkcjonalny wygląd – bez względu na pogodę.

A może sztyblety?

Jeszcze inną propozycję kaloszy damskich stanowią sztyblety, które od momentu pojawienia się na rynku zaskarbiły sympatię wielu kobiet. I to niezależnie od wieku! Stanowią bowiem najlepszy przykład na to, że nawet przy niesprzyjających warunkach pogodowych można wyglądać stylowo i atrakcyjnie. Takie obuwie może być zarówno świetnym uzupełnieniem miejskiej, codziennej stylizacji, jak również biurowej. Wzbogacone o elegancką koszulę i dopasowaną marynarkę, zadadzą szyku na niejednym spotkaniu pracowniczym.