Zima… Podczas tej pory roku trzeba chować się pod warstwami ubrań, by uchronić się przed przenikliwym mrozem. Najlepiej byłoby schować się pod kołdrę i przeczekać najzimniejsze dni, ale niestety obowiązki dnia codziennego to całkowicie uniemożliwiają. Kobiety lubią dobrze wyglądać, a kolejne warstwy zimowego odzienia wcale tego nie uniemożliwiają. Nawet drobne dodatki, takie jak czapka, szal, czy kominy damskie nadają stylizacji określonego charakteru.

Zima nie taka zła

To nie prawda, że zimowa, jesienna, czy jeszcze wczesno wiosenna stylizacja ukryta pod płaszczem, czy grubą kurtką nie ma prawa bytu. Pamiętaj jednak, by nie przekładać mody nad zdrowie. Podczas mroźnych dni łatwo o przeziębienia i poważniejsze wirusy. Ciepłe ubrania pomaga zapobiegać zarażeniom. Ciepłe, wełniane czapki chronią głowę i sprawiają, że nie wychładza się organizm. Kominy damskie https://pamami.pl/pol_m_On_Kominy-meskie-181.html dokładnie chronią i izolują dekolt oraz szyję, a także uszy. To naprawdę świetny wynalazek, który jest alternatywą dla szalików. Rękawiczki ogrzewają dłonie. Nie lubisz ich, bo utrudniają Ci obsługę telefonu? Już od dawna na rynku dostępne są rękawiczki ze specjalnymi wycięciami na opuszki palców dzięki czemu z łatwością wyślesz sms – bez potrzeby ściągania rękawiczek. Takie elementy jak kominy damskie, czapki, szale, czy rękawiczki mogą być prawdziwie designerskimi elementami, które można w trafny sposób dopasować do reszty zimowej stylizacji. Jak w płaszczach i kurtkach wyglądać modnie? O tym poniżej.

Płaszcze zawsze na czasie

Klasyka kroju, szlachetnego materiału i elegancji jest domeną płaszcza. Ciepły, wełniany, tweedowy, przylegający do ciała. Płaszcze nie wyszły z mody i wciąż są jednym z najpopularniejszych okryć wierzchnich. To dlatego, że są uniwersalne, a przy tym eleganckie. W sezonie jesienno-zimowym, a także wiosennym szalenie modne są długie, proste płaszcze. Taki krój pasuje zarówno do sukienek i wyszukanych stylizacji, jak i do luźnego, miejskiego looku.

Pikowane kurtki

Już od kilku sezonów cieszą się nieustającą popularnością. W tym roku modne są pikowane kurtki z puszystym, kolorowym futerkiem o wyrazistej barwie, a także z barwną poszewką. Projektanci stawiają na proste kroje i inaczej niż w sezonach poprzednich, kurtki te pozbawione są bogatych, pozłacanych zdobień.

Palta, narzuty

Bardzo modne w tym roku są także palto, czy też narzuty miękkich tkanin lub wełny. Noszone nawet na kurtkę, czy płaszcz. Idealne podczas nieco zimniejszych, wiosennych dni. Ponadto palto świetnie prezentuje się z kominem damskim.

Pamiętaj, ze w zimowych aranżacjach nie musi ze sobą wszystko współgrać. Mieszaj barwy i długości, bo taki nieco szalony, hipisowski styl jest ważnym elementem tego sezonu zimowego i wiosennego.