Jak właściwie pielęgnować skórę?

Każda z nas chce być piękna. Czegóż to nie jesteśmy w stanie zrobić dla lepszego wyglądu? Kochamy czuć się piękne i nie ma nic w tym złego, jednak nie zawsze wiemy jak poprawnie zadbać o swoją skórę. Zmarszczki, opryszczka czy chociażby sucha skóra - tego wszystkiego chcemy uniknąć, niestety często nasze działania nie przynoszą pożądanego efektu. Dlaczego? Być może jest to spowodowane nieodpowiednią pielęgnacją. Dziś skupimy się na temacie pielęgnacji skóry i podpowiemy, co zrobić, aby nasza skóra była piękna, zdrowa i elastyczna!

Mówimy nie promieniowaniu UV!

Zaczynamy od oczywistości, jednak wiele z kobiet bagatelizuje ten aspekt. Ochrona skóry przed słońcem powinna być dla nas czymś zupełnie naturalnym, niestety często nie zwracamy na nią uwagi, całkowicie zaniedbując temat. Promieniowanie UV ma zgubny wpływ na naszą skórę, dlatego ważne jest korzystanie z naturalnych kremów z filtrem dostosowanych dokładnie do typu naszej skóry. Pamiętajmy przy tym, że nawet najlepszy krem z filtrem na nic się nie zda, jeżeli będziemy przebywać długo na dużym słońcu. Czasem warto jest po prostu odpuścić i nie eksponować się na działanie słońca, podczas gdy słońce jest w zenicie.

Wybieraj jedynie kremy naturalne!

Wiele z nas totalnie nie zdaje sobie sprawy z tego ile świństwa i szkodliwych związków może się kryć w tanich kosmetykach. Z jednej strony staramy się jak najlepiej zadbać o skórę, wykonując nie wiadomo jakie zabiegi i kupując bardzo drogie odżywki, z drugiej strony nakładamy na siebie kremy niewiadomego pochodzenia, bez atestów, z bardzo niekorzystnym składem. Chcąc zapewnić sobie piękną, zdrową i nawilżoną skórę musimy zdać się na kremy naturalne, bez parabenów, olejów silikonowych czy lanoliny. Wszystkie te składniki mogą powodować alergie, powodować podrażnienia i inne niepożądane efekty. Kupując kremy naturalne, mamy pewność, że produkt nie zawiera tego typu “ulepszaczy”.

Pij dużo wody!

Ostatnim aspektem, na który chcemy zwrócić dziś uwagę, jest odpowiednie nawilżenie. Nie jest tajemnicą, że zdrowa skóra potrzebuje odpowiedniego nawilżenia, również od wewnątrz. WHO (Światowa Organizacja Zdrowia) rekomenduje wypijanie około 8 szklanek wody dziennie. Od wody powinniśmy rozpoczynać nasz dzień, wypijając szklankę tuż po obudzeniu. Tak zniwelujemy kilka godzin snu, podczas których ulegamy odwodnieniu, nawet jeżeli tego nie czujemy. Picie herbaty do posiłku i noszenie ze sobą butelki z wodą to prosta droga do zaspokojenia własnego zapotrzebowania na wodę, które jak już wiemy, jest kluczowym czynnikiem zdrowej i pięknej skóry!