Dlaczego włosy są suche? Powodów jest wiele. Począwszy od stosowania nieodpowiednich kosmetyków, po liczne zabiegi fryzjerskie osłabiające ich kondycję, a na niewłaściwej diecie kończąc. Aby zatem przywrócić ich dawny blask, z pomocą przychodzi maska do włosów zniszczonych.

Jak stosować?

Pełni podobną rolę do tej, jaką wiele kobiet używa na twarz. Odżywia, sięgając głębokich struktur, wzmacniając pasma od nasady, aż po same końce. Do tego wygładza, dodając objętości. Maska do włosów zniszczonych powinna zatem znajdować się na wyposażeniu każdej pani, której kondycja włosów pozostawia wiele do życzenia. Jest bowiem nie tylko łatwa w zastosowaniu, ale co najważniejsze – daje natychmiastowe efekty! Wystarczy nałożyć ją na świeżo umyte włosy, delikatnie wklepać i pozostawić na 15-30 minut. Dla uzyskania jeszcze lepszych efektów, zaleca się wykonanie tzw. okładu. A zatem, nałożony na powierzchnię włosów kosmetyk, nakrywamy foliowym czepkiem (nie ręcznikiem, w który wchłonąłby się preparat), dopiero potem ręcznikiem. Po pół godzinie całość zmywamy chłodną wodą. Wybierając produkty pielęgnacyjne, warto stawiać na kosmetyki z tej samej serii i marki kosmetycznej. Wówczas mamy pewność, że kompleksowo zadbają o wygląd naszych włosów.

Dlaczego warto zaprzyjaźnić się z maską do włosów zniszczonych?

Skrupulatna pielęgnacja pasm zapewni atrakcyjny wygląd każdej kobiecie, której przecież atutem kobiecości są włosy. Mając pod ręką wspomnianą wcześniej maskę, nie tylko należycie wypielęgnujemy je, ale również zapewnimy kompleksową, leczniczą opiekę. Preparat bowiem wykazuje się o wiele skuteczniejszym działaniem niż jest to zauważalne w przypadku odżywek czy innych specyfików przeznaczonych do pielęgnacji. I wcale nie trzeba nakładać jej codziennie! Maska do włosów zniszczonych powinna być używana raz w tygodniu. Składniki aktywne w niej zawarte wchłaniają się w strukturę włosa, dokonując trwałej regeneracji. Nadmiar kosmetyku zamiast odżywić pasma, mógłby je niepotrzebnie obciążyć.