Są duże, solidne, na grubej podeszwie. Nie groźne im deszcz, błoto, śnieg i niskie temperatury. A jednak kobiety je uwielbiają i to przy przeróżnych stylizacjach. Ubierają je nie tylko do jeansów i skórzanych kurtek, ale także do dziewczęcych, delikatnych, zwiewnych sukienek. Choć na pierwszy rzut oka nie wyglądają, to workery są niezwykle uniwersalnymi butami. Workery są dużymi, naprawdę masywnymi butami. Kojarzyć nam się mogą z budowami, motocyklistami albo wojskiem. I rzeczywiście, takie też były początki workerów - było to obuwie wykorzystywane przez żołnierzy. Bardzo gruba podeszwa, solidne szycie, wykorzystanie grubej skóry - takie buty były wręcz niezniszczalne. Nie ważne, czy mróz, śnieg i nieustający deszcz, czy upał i pustynne piaski, w workerach żołnierze byli w stanie poruszać się w każdych warunkach i po każdej powierzchni. Jak więc się stało, że dzisiaj buty te są jednym z ulubionych wyborów gwiazd i stylistów?

Jak je ograć?

Przede wszystkim workery w których chodzimy my sami różnią się nieco od tych, których używało wojsko. Choć nadal masywne i z grubą podeszwą, to wyglądają zdecydowanie przystępniej. Do produkcji workerów, które sami znamy ze sklepów, używa się przeróżnych materiałów i elementów. Oprócz tradycyjnej skóry spotkamy się więc z butami w innych odsłonach, także jeśli chodzi o kolor (nie tylko czarne) i ich image (nie tylko te przywodzące na myśl rockową gwiazdę czy fanów motocykli). Dlatego też u wielu sprzedawców znajdziemy workery w pastelowych, jasnych kolorach. Tym bardziej, że dzisiaj buty te nosi się praktycznie do wszystkiego. Workery to nie tylko uzupełnienie ostrego, rockowego looku. Nie musimy nosić poszarpanych jeansów (choć te są obecnie niesamowicie modne), by workery pasowały do naszych ubrań. Niezwykle często buty te dobierane są przez kobiety do krótkich spodenek, a nawet zwiewnych, letnich sukienek. Oparte na kontraście zestawienie okazuje się świetnie sprawdzać. Buty w ten sposób zostaną “oswojone”, natomiast sukienka nabiera charakteru. Cała stylizacja wygląda niebanalnie i interesująco.

Szczupłe nogi dzięki workerom

Oprócz ogromnych zalet jeśli chodzi o możliwość zabawy stylizacjami, a także wytrzymałości workerów, buty te posiadają jeszcze jeden ogromny plus - fantastycznie wyszczuplają nogi. Masywne obuwie działa tu, znowu, za pomocą budowy kontrastu. Nawet nieco pulchniejsze osoby będą w tych butach wyglądać fantastycznie. Gdy stopa została optycznie powiększona, cała reszta wygląda w stosunku do niej na mniejszą. Dzięki temu możemy cieszyć się pięknie wyglądającymi nogami w dosłownie kilka sekund.