Kobiety uwielbiają piękny i efektowny makijaż. Ale czy użyte do niego kosmetyki mogą być lekkie, trwałe, a przede wszystkim bezpieczne dla naszej skóry? Oczywiście, że tak. W takim przypadku idealnym wyborem będą kosmetyki mineralne.

Dlaczego kosmetyki mineralne są takie świetne?

Po pierwsze kosmetyki mineralne produkuje się wyłącznie z naturalnych substancji. Ich skład jest bardzo krótki. Dzięki temu mamy o wiele mniejsze szansę na to, że na naszej skórze pojawią się podrażnienia.

W kosmetykach mineralnych nie znajdziemy żadnych środków konserwujących czy zapachowych. I w tym tkwi ich siła. W składzie kosmetyków najdziemy czyste minerały: tlenek cynku, dwutlenek tytanu, mika. W kosmetykach naturalnych znajdziemy tylko naturalne pigmenty. Tlenki żelaza, chromu, manganu, ultramaryny.

Biel cynkowa i tytanowa regulują natężenie koloru kosmetyków. Im jest ich więcej w składzie tym jaśniejszy jest dany produkt. Biel tytanowa odpowiada za właściwości kryjące kosmetyków, dzięki niej nasz puder ukryje drobne niedoskonałości. Tlenek cynku pomoże nam w walce z trądzikiem, a to dlatego że ma właściwości antybakteryjne.

Co powinnyśmy wiedzieć o kosmetykach mineralnych?

Kosmetyki mineralne stworzono z myślą o podrażnionej skórze, na przykład takiej która wcześniej była poddana różnym zabiegom. Botoksowi, peelingowi czy mikroabrazji, naświetlaniach radiologicznych. Są niezwykle delikatne, a więc nie podrażnią uszkodzonego naskórka. Kosmetyki mineralne mogą stosować panie borykające się z trądzikiem, te preparaty nie zapychają porów. To idealny wybór dla wszystkich alergiczek.

Czy kosmetyki mineralne nadają się do każdego typu cery?

Kosmetyki mineralne można stosować do każdego rodzaju cery. W porównaniu z tradycyjnymi kosmetykami, te mineralne są dość sypkie, ale mimo to dobrze łączą się z naszą skórą. Kosmetyki mineralne są wydajne, co więcej nie brudzą naszych ubrań. Kosmetyki mineralne bez problemu możemy aplikować warstwo, na przykład korekto, podkład i puder. Idealnie się ze sobą łączą. A co z kolorami? Kosmetyki mineralne mają piękne kolory, w niczym nie ustępują tradycyjnym produktom dostępnym w każdej drogerii.

Podsumowując kosmetyki mineralne to doskonały wybór, jeśli chcemy wykonywać piękny makijaż, a jednocześnie zależy nam o zdrowych i bezpiecznych kosmetykach. To produkty stworzone z myślą o skórze z problemami, na przykład skłonnościami do alergii i podrażnień. Mogą ich bezpiecznie używać kobiety w ciąży, w żaden sposób nie zagrażają nienarodzonemu dziecku.